هر غلطی بخواهند می کنند

ما اگر از آمریکا خواهش هم بکنیم که برخی از مسئولین ما را ترور کن، قبول نمی‌کند.

خلاصه کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا»

همین که پای کلمب به اولین جزیره‌ی قاره آمریکا رسید، اجرای حقوق بشر را شروع کرد. مشکل این بود که در سراسر قاره حتی یک بشر پیدا نشد که کلمب و دوستانش بتوانند حقوق او را محاسبه و پرداخت کنند! کلمب در خاطراتش نوشته: «همین که به اولین جزیره‌ی سرزمین جدید رسیدم عده‌ای از بومیان را اسیر کردم تا قدرتم را به آنان نشان دهم.» البته مقصود کلمب همین قضیه‌ی پرداخت حقوق بوده و این یعنی متن را باید این‌جوری خواند: «در اولین جزیره عده‌ای از بومیان را دعوت کردم تا با حقوق بشر آشنا شوند!»

با سرعت مطمئنه حرکت کنید!

استثناگرایی آمریکایی، نگاه بالا به پایین نسبت به دنیا، حفظ هژمونی سیستماتیک، تأکید بر استیلای نظام فرهنگی خود و تحقیر ملت ‌های دیگر، مؤلفه ‌های نظام ارزشی آمریکایی و در تعارض با نظام ارزشی انقلاب اسلامی است که بر رد سلطه، عزت مسلمین و وعده‌ الهی بنا شده است. بر این اساس ضروری است که کارگروه هایی برای تشخیص و تدوین روش های موذیانه و فریبکارانه آمریکا در حوزه های مختلف تشکیل شود.

چرا مذاکره با عربستان غیرعقلانی است؟

نگرانی سعودی‌ها از تحولات منطقه، به‌ویژه تحولات یمن و بحرین نیز نتیجه نگرانی صهیونیست‌ها از این تحولات است. وحشت صهیونیست‌ها از رشد اسلام‌گرایی و نزدیکی کشورهای منطقه به انقلاب اسلامیِ ایران، به‌طور طبیعی به بازوی اجرایی آن‌ها، یعنی عربستان سعودی منتقل می‌شود. به‌همین‌خاطر، ما در راه مبارزه با استکبار، با بازیگری به‌نام عربستان نیز رو‌به‌رو هستیم.

ایران پرچمدار مبارزه با نژاد‌پرستی سیستماتیک باشد

جمهوری اسلامی ایران به دلیل ریاست بر جنبش عدم تعهد و جایگاه حقوقی آن باید شروع کننده حرکت و موج جدید مبارزه با نژادپرستی سیستماتیکی که در حال رخ دادن است باشد و خود را پرچم‌دار مبارزه با نژادپرستی سیستماتیکی که توسط ایالت متحده آمریکا در جهان رخ می‌دهد نشان دهد و در آن وقت است که آمریکایی‌ها گارد متفاوتی خواهند گرفت و نمی‌توانند آن را مسئله‌ای داخلی تلقی کنند.

محمدصادق کوشکی، تبیین‌گر حاضر در صحنه‌های انقلاب

کوشکی رزمنده از جنگ برگشته است، اما در جنگی که بود نمانده است. در فضای جنگ بعد از پیام قطعنامه زندگی خود را تنظیم کرده تلاش کرده هم در عرصه مبارزه علمی و جنگ فقر و غنا که امام گفته بود حاضر شود، هم در عرصه تهاجم فرهنگی و جنگ نرم به نقش آفرینی بپردازد. او چون چهره‌هایی مثل سعید قاسمی دریافت که باید در عرصه های جدیدی به مبارزه پرداخت و در جنگی که هست نقش آفرینی کرد، نه ماندن در نوستالوژی جنگی که بود.

گزارش تصویری: اختتامیه جشنواره مردمی فیلم عمار

آیین اختتامیه چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار شب گذشته با حضور خانواده معظم شهدا و چهره‌های فرهنگی هنر کشور در سینما فلسطین تهران برگزار گردید.

«حرکت‌های دانشجویی» داریم نه «جنبش دانشجویی»

اگر جنبش دانشجویی را پدیده‌ای مستقل، خودآگاه، مفید برای جامعه و باورمند به معتقدات دینی بدانیم، من چیزی به اسم جنبش دانشجویی در فضای دانشگاهی نمی‌بینم.

کوشکی: مناظره ثمره مثبتی ندارد

کوشکی در رابطه با درست نبودن اصل مناظره احمدی‌نژاد و روحانی گفت: این اتفاق نمی‌افتد و اگر هم به فرض رخ بدهد ارزش و ثمره مثبتی نخواهد داشت.

ظریف باید به عنوان نفر اول در تظاهرات 13 آبان شرکت کند

اگر سفارتخانه‌ها وظایف دیپلماتیک خود را انجام دهند هیچ مشکل و منعی نیست اما در سفارت آمریکا هرکاری می‌شد جز کار دیپلماتیک. وزیر امور خارجه باید به عنوان نفر اول در تظاهرات ۱۳ آبان شرکت کند چون لبخند آقای ظریف با پاسخ خشن روبرو شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.