خطیب آخرین نماز جمعه تهران در سال ۹۳

نماز عبادی ـ سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در مصلای امام خمینی(ره) اقامه می‌شود.

ملک المتکلمین؛ یک فراماسونر بهایی بود

در خصوص فساد عقیده او افراد مختلفی اظهار نظر کردند و حرف‌های ساختار شکنانه ای را از او نقل می کنند. مانند شرکت در مجالس شرابخواری .در برخی منابع مثل روزنامه خاطرات عین السلطنه به مواردی اشاره می شود که کفرگویی محض است که از سوی همین ملک المتکلمین در مجالس خصوصی اظهار می شود.

از صفویه تا انقلاب‌اسلامی در «تاریخ‌معاصر‌ایران»

این کتاب به وقایع و رویدادهای پنج قرن اخیر ایران از صفویه تا انقلاب اسلامی می‌پردازد. در خلال این رصد تاریخی تلاش نویسندگان بر آن است که تاریخ نقلی و تاریخ تحلیلی را با افق تاریخ فکر و اندیشه توامان نگاه کنند.

شناخت خدمت و خیانت در «تاریخ معاصر ایران»

سعی ما در نگارش این کتاب بر این نکته متمرکز بوده است که راهی هرچند کوتاه بر عمق تاریخ قرون اخیر ایران زده و مسائل را در این نقب فکری – تاریخی مورد بررسی قرار دهیم. مشکل بزرگ در فهم تاریخ ایران این است که تحلیلی کلی و نگاهی که بتواند نسبت‌ها و ارزش‌ها و شاخص‌ها را با هم بسنجد کمتر وجود دارد و این اثر سعی نموده مروری کلی بر این مهم داشته باشد.

تحول در علوم انسانی در کیهان فرهنگی

«تحول در علوم انسانی یعنی نوگرایی ضابطه‌مند، بومی‌گرایی سنجیده و اسلام‌گرایی عمقی و مبنابخشی اسلامی در حوزه علوم انسانی یعنی خارج کردن کامل و شجاعانه علوم انسانی کشور از مدار سلطه‌ی غرب و سیطره تقلیدگرایی و ترجمه محوری و نسبی‌گرایی کانتی و سطحی اندیشی.»بخشی از سرمقاله جدید‌ترین شماره کیهان فرهنگی موضوع اصلی‌اش جریان شناسی علوم انسانی در ایران است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.