شاعران به یاری جبهه مظلوم بیایند

واقعیت امروز دنیا، حمایت بی واهمه سلطه گران از هر بدی و پلشتی و فساد و نجاستی است که در خدمت منافعشان باشد و در مقابل، با هر پاکی و قداستی است که با منافعشان سازگاری نداشته باشد، بطور وحشیانه برخورد و معارضه می‌کنند.

شعر عاشقانه با یک شرط

رهبر انقلاب نه‌فقط در حوزه‌ی شعر آیینی و شعر انقلاب، بلکه تمام موضوعات شعری و حتی شعر عاشقانه را به شرط نجابت و پارسایی تأیید کرده‌اند. پارسایی و عفت کلمه و کلام در عشق عفیف و فکر لطیف از منظر ایشان پذیرفته است.

گزارشی از متن و حاشیه‌ی دیدار شعرا با رهبر انقلاب

یک نفر با ریش توپی نشست جلوی آقا و دو تا کتاب گرفت سمت ایشان. گفت: آقا من کتاب ندارم، تقلب کردم این‌ها را دست گرفتم خدمتتان برسم برای دست‌بوسی. آقا خندیدند و دستی کشیدند به صورت و ریش‌های توپی.

رفتارهای سلیقه‌ای در محضر رهبر انقلاب

سال‌های گذشته بین شاعران معمول بود هر کاری که در مطبوعات قابل چاپ نبود، خدمت آقا می‌آوردند و به راحتی اشعارشان را در محضر رهبر می‌خواندند. اما الان دوستان اعمال سلیقه می‌کنند که بعضی شعر‌ها خوانده نشود و شعرهای اجتماعی و اعتراضی اجازه خوانده شدن پیدا نمی‌کنند.

شعر انقلاب از نظر مقام معظم رهبری

در دیدار شاعران با مقام معظم رهبری در بعد مضمون به ۳ محور انقلاب، اخلاق و معرفت اشاره کردند و شعری را که در هر یک از این ۳ محور گفته شده باشد شعر انقلاب نامیدند.

«شب شاعران بیدل» منتشر شد

«شب شاعران بیدل» علاوه بر بیانات معظم‌له، شامل متن کامل اشعار خوانده‌شده، متن گفتگوی شاعران با رهبر انقلاب در خصوص اشعارشان، بیوگرافی شاعران و تصاویر این دیدار است. مهم‌ترین محورهای بیانات مطرح‌ شده عبارتند از: ظهور سبک جدید شعری در سال‌های اخیر، اهمیت و جایگاه شعر برای کشور، توصیه‌های رهبر انقلاب به شاعران و نظر ایشان درباره برخی از شاعران پیشکسوت مانند استاد قهرمان، فروغ فرخزاد، صاحبکار، شفیعی‌کدکنی و…

نگاهي به کتاب «شب پانزدهم» در آستانه ديدار شاعران با رهبر انقلاب

كتاب «شب پانزدهم»، حاوي اشعار و سروده‌هاي شاعران در ديدار رمضاني سال 88 با رهبر انقلاب است كه شعر «قادر طهماسبي» به دليل دربرگيري نگاه او به فتنه 88 يكي از بهترين سروده‌هاي اين مجموعه به شمار مي‌رود.

در آینده نه چندان دور شاهد بنای رفیعی از شعر كشور خواهیم بود

در آستانه ولادت با سعادت امیرالمومنین، علی بن ابیطالب علیه السلام جمعی از شاعران آیینی، سروده های خود را با مضامین عمدتا مذهبی، اخلاقی و نیز بیداری اسلامی در محضر رهبر انقلاب اسلامی قرائت کردند.

چگونگي انتخاب شعرا در جلسه ساليانه با رهبر

عليرضا قزوه پس از ديدار شاعران با رهبر معظم انقلاب در يادداشتي به برگزاري جلسه ساليانه شعرا با رهبر انقلاب پرداخته و همچنين چگونگي انتخاب اشعار براي قرائت در اين جلسه را توضيح داده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.