فیلم: دیدار دست‌اندرکاران جشنواره عمار با رهبر معظم انقلاب

در آستانه برگزاری پنجمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار٬ دبیرخانه این جشنواره اقدام به پخش مستند کوتاهی درباره دیدار دست‌اندرکاران این جشنواره با مقام معظم رهبری کرد. در این مستند بخش‌هایی از گفتگوها و حواشی این دیدار منتشر شده است.

فیاض: در جلسه با رهبری رابطه دین و سینما آشکار شد

رهبری بحث جامع و مفصلی را درباره سینما و هرآنچه که به آن مربوط می‌شود فرمودند. بحث‌هایی مانند تاریخ و سینما، سیاست و سینما، هنر و سینما، جفرافیا و سینما، آنقدر این بحث‌ها دقیق، کامل و جامع بود که همه ما مهیج، دربرابر ایشان نشسته بودیم.

بحرانی: بدون هدایت رهبری توان مقابله بادشمن در سینما را نداریم

اگر خودمان راسرباز آقا میدانیم. اگر معتقدیم که ایشان رهبری ما را بر عهده دارند باید به حرف‌هایشان گوش دهیم، از دستوراتشان پیروی کنیم. باید بدانیم بدون عمل به شیوه ایشان و بدون هدایت‌های رهبری، توان مقابله با دشمن را نداریم.

بدون واکسینه، وارد فضای هنری نشویم

نکته‌ای دربیانات رهبری بود که شبهه‌ای مهم را برای همه ما بر طرف می‌کند. سوالی از ایشان شده بود که، آیا بچه‌های انقلاب باید به سینما ورود پیدا کنند یا خیر. این روز‌ها آدم‌های مذهبی زیادی را می‌بینیم که به دلیل اینکه نتوانسته‌اند خودشان را واکسینه کنند، از حوزه سینما خارج می‌شوند.

عباسیان:رهبری توصیه کردند سینماگران حواشی را کنار بگذارند

محمدرضا عباسیان برگزیده جشنواره فیلم عمار گفت: مقام معظم رهبری توصیه کردند سینماگرانی که به اصول انقلاب اعتقاد دارند اما روابطشان دچار چالش شده است، حواشی را کنار بگذارند.

گزارش مشروح از دیدار فیلمسازان جشنواره عمار با رهبری

جشنواره شما عمار است. یک دوران طولانی کار را برای خودتان تعریف کنید. خیلی ازاین حرف ها را می دانیم و قبول داریم. اینها هست منتهی دنیا همین چند صباح ازاول انقلاب تا حالا نیست. دنیا یعنی امتداد و جریان تاریخ. این چند ساله ریزش، رویش و افت و خیز دارید. ازاین تجربه ها برای طراحی آینده استفاده کنید. ما حرکتی را شروع کرده ایم که اول راهیم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.