جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

«نظام سلامت کشور»؛ جولان ذینفعان بخش خصوصی

برای نمونه در سیاست‌های کلیِ برنامه‌های توسعه چهارم و پنجم، توسط حضرتعالی ابلاغ شده است که سهم مردم از هزینه‌های درمانی به زیر ۳۰ درصد برسد، اما شاهدیم این سهم از کمتر از ۵۰درصد در ابتدای برنامه چهارم، به بیش از ۷۰ درصد رسیده و همچنان روبه افزایش است که این نشان دهنده ضعف جدی در نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی کشور است.

پیشرفت علمی باید درون زا باشد/ باید به خطوط مقدم علمی جهان برسیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخبگان جوان کشور فرمودند: پیشرفت علمی باید درون زا و متکی به استعدادهای درونی باشد زیرا حرکت، جهش و رشد علمی از درون، زمینه ساز وزانت، اعتبار، ارزش و ابهت کشور و ملت است.

رسيدن به قله، بدون عبور از گردنه‌ها، يك خيال باطل است

رسيدن به قله، بدون عبور از گردنه‌ها، يك خيال باطل است. گاهى شما در خانه نشسته‌ايد – من بارها مثال ميزنم – از پنجره‌ى خانه نگاه ميكنيد، كوههاى البرز را مى‌بينيد كه افراد دارند روز جمعه يا غير جمعه از يك جا بالا ميروند. انسان از درون همان اتاقى كه نشسته، خودش را كنار اينها و در قله مشاهده ميكند؛ در حالى كه در قله نيست. اگر بخواهيد به قله برسيد، بايد برويد از همين پائين كوه شروع كنيد، حركت كنيد، سختى‌ها را تحمل كنيد، عرق بريزيد، خسته بشويد، مشكلات فراوانى را در راه تحمل كنيد، بالاخره هم به قله برسيد.

الگو سازی‌های نظام استبداد برگرفته از پروتکل‌های صهیونیستی است

حضرت آیت الله خامنه ای تلاش شبکه های رسانه ای نظام استبداد بین المللی را برای برجسته کردن الگوهای منحرف و سخیف، برگرفته از اهداف خطرناک پروتکل های صهیونیستی دانستند و افزودند: این الگوسازی شبکه ای، بر اساس سیاست های مشخص و مدون صورت می گیرد.

نسل سوم پشت ترافیک گیر کرده است!

سوال ما این است که آیا در ساز و کارهای فرهنگی نظام چه در دولت، چه در سازمان تبلیغات و صدا وسیما و چه در -داغ دل همه- شورای عالی انقلاب فرهنگی آیا طراوت و نشاط جوانی نمی تواند در کنار تجربه قرار بگیرد و سرعت حرکت را افزایش دهد؟ ویا ساز و کار ما برای حضور موثر جوانان در فرهنگ چیست؟

انتقاد رهبر انقلاب از عدم اهتمام به مسئله كرسی‌های آزاداندیشی

رهبر معظم انقلاب ضمن انتقاد از عدم اهتمام لازم به مسئله كرسی‌های آزاداندیشی با وجود تأكیدهای مكرر، خاطرنشان كردند: جوانان باید با فكر كردن، نوشتن و انعكاس ایده‌های خود در كرسی‌های آزاد اندیشی فضای گفتمانی بوجود آوردند.

حاشيه‏هاي ديدار نخبگان و رهبري از نگاه يک شريفي

انتقاد دومش این بود که چرا در فضای عمومی و به خصوص در مطبوعات و مجلس خبرگان نقدی نسبت به رهبری دیده نمی‏شود؟ می‏گفت که اگر این نقدها صورت نگیرد موجب به وجود آمدن نفاق و کینه می‏شود. چند دقیقه‏ای می‏شد که سخن می‏گفت. بنابراین با کاغذی وقت را به او تذکر دادند و او با اشاره به اتمام وقت از رهبری خواست صحبتش را ادامه دهد که پاسخ شنید: «من موافقم كه شما ادامه بدهید. وقت از اول هم تمام شده بود، ولی شما ادامه بدهید…»

از اخباري که درباره برخورد با من منتشر شده خنده‏ام مي‏گيرد

مطالبی که در این دیدار مطرح کردم کاملا اعتقادات خودم بوده و با هیچ کس هماهنگ نکردم و کسی خبر نداشت که می‏خواهم صحبت کنم حتی خانواده‏ام نیز از این موضوع، اطلاعی نداشتند. من چند بار اجازه خواستم، رهبری هم اجازه دادند و من به راحتی رفتم و حرفهایم را در چهار سرفصل بیان کردم؛ یکی صداوسیما، دوم نقد رهبری، سوم نقد نگاه حکومت به معترضین و در نهایت درد ودلی که از وضعیت جامعه عرض کردم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.