اصول دین ما

شهید مالکوم ایکس:دین ما به ما یاد داده از قانون اطاعت کنیم، به همه احترام بگذاریم، فروتن و صلح جو باشیم. اما اگر کسی به شما تعدی کرد او را به قبرستان بفرستید.

ادبیات سیاسی ما باید برآمده از دین باشد

محمد صادق کوشکی گفت: ادبیات سیاسی ما باید برآمده از ادبیات دینی مان باشد و آنچه که در ادبیات سیاسی دنیا مرسوم و رایج است، الزاما برای نظام و انقلاب ما کارآمد نخواهد بود.

دين، جای مصالحه و تعامل سازنده نيست

آیت الله مصباح گفت: همواره اختلافات در میان بشر، وجود دارد. اختلافی که بر سر دین باشد، هرگز قابل مصالحه و تعامل نیست. اما اختلاف در امور دنیایی، قابل صلح و حتی قابل گذشت است.

استاد پناهیان و ضرورت درک زیبایی‌های دین

از آنجا که دین زیباست، نمی‌توان با دین ارتباط برقرار کرد ولی زیبایی آن را درک نکرد. پس درک زیبایی‌‌های دین، شاخصی است برای اینکه آیا اصلاً ارتباطی با دین اتفاق افتاده است یا خیر؟ معرفتی حاصل شده است یا نه؟ قرآن می‌‌فرماید: «وَ لکِنَّ اللَّهَ حَبَّبَ إِلَیْکُمُ الْإیمانَ وَ زَیَّنَهُ فی‏ قُلُوبِکُمْ وَ کَرَّهَ إِلَیْکُمُ الْکُفْرَ وَ الْفُسُوقَ وَ الْعِصْیانَ أُولئِکَ هُمُ الرَّاشِدُونَ». اساساً «زیبایی» زبان مشترک تمام مردم دنیا است. قطعاً انتقال زیبایی دین به صورت بهتر، صدای دین را به دل‌‌ها و اندیشه‌‌ها خواهد رساند؛ به حدی که می‌‌توان گفت: «انتقال زیبایی دین به دیگران، مفیدتر از انتقال منطق و براهین دینی به دیگران است»؛ چون موانع قلبی شناخت را برمی‌دارد و جان‌‌ها را آمادۀ پذیرش حق می‌‌کند. وقتی دل آمد، اندیشه هم پشت سرش می‌‌آید.

ما هلال شیعه نداریم ما قمر اسلام داریم

حسن روحانی در افتتاحیه ششمین اجلاس مجمع جهانی اهل بیت گفت: اسلام شمشیر دارد اما جز در ضرورت از این شمشیر استفاده نمی‌کند

بحث تعارض دين و علم از يونان مطرح بود

امیر محمد گمینی گفت: تعارض دين و علم، مخصوص به دوره معاصر نيست و اين مساله از دوره يونان باستان كه علم و مباحث علمي آغاز شده، وجود داشته است.

کارکردهای معرفتی دین در زندگی انسان

انسان امروز وارث میراث فلسفی چندین هزار ساله متفکران عظیم بشری است که هنوز هم در الفبای مسائل مهم خلقت باقی مانده است، در حالی که انبیاء الهی به طور مفصل و دقیق همه مسائل را برایش حل کرده است.

مصاحبه منتشر نشده از ریگی

سرکردگان گروهک‌های تروریستی، علی‌رغم ادعاهای خود از ابتدایی‌ترین آگاهی‌های دینی برخوردار نیستند و صلاحیت این کار را هم ندارند.

نظم در تمام توصیه‌های دین وجود دارد

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: دین آدم سُست و وارفته و شلخته و نامرتب درست نمی‌کند. دین انسان دین‌دار را به یک موجود «منظم و حساب‌گر و قاعده‌مند در رفتار و گفتار» تبدیل می‌کند.

فعالیت‌های اجتماعی علامه مجلسی چه بود؟

یکی از مهمترین تلاش‌های علامه مجلسی در طول عمرشان، از بین بردن نحله‌ها و فرقه‌های منحرف از دین، امر به معروف و نهی از منکر، اقامه نماز جمعه و مبارزه با جریانات افراطی تصوف بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.