۵۵۰۰ نفر بخاطر «چک ضمانت» زندانی هستند

مدیرعامل ستاد دیه کشور با هشدار به آمار فزاینده محکومان مالی بویژه زندانیان چک های بانکی گفت: بیش از ۵۵۰۰ زندانی غیرعمد در کشور را این دسته از محکومان تشکیل می‌دهند.

دیه امسال 165 میلیون اعلام شد

در اجرای ماده 549 قانون مجازات اسلامی، مصوب 1392 و با توجه به بررسی‌های بعمل آمده قیمت دیه کامله در ماه‌های غیر حرام از ابتدای سال 1394، مبلغ یک میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون ریال تعیین می‌گردد.

نرخ دیه ۹۳ چند درصد افزایش می‌یابد؟

هر ساله در اواخر بهمن ماه و در اوایل اسفند ماه جمعی از کارشناسان بیمه و قضات گرد هم جمع می‌شوند تا درباره نرخ دیه توافق کنند.

دیه زن و مرد برابر می‌شود

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه قانون مجازات‌ اسلامی ابلاغ شده است افزود: بر اساس قانون جدید دیه مرد و زن برابر خواهد بود.

نرخ جدید دیه ابلاغ شد

نرخ دیه کامله در ماه‌های غیرحرام از ابتدای سال ۱۳۹۲ با انتشار در روزنامه رسمی ابلاغ شد.

دیه «شین‌آبادی‌ها» پرداخت نشده است

سرپرست تیم حقوقی رسیدگی به پرونده دختران مدرسه شین‌آباد گفت: تاکنون دیه این دانش‌آموزان به خانواده‌های آن‌ها پرداخت نشده و هیچکدام از وعده‌ها برای درمان آنان در خارج از کشور محقق نشده است.

دیه زن با مرد برابر می‌شود

با اصلاح بخش حدود، قصاص و دیات قانون مجازات اسلامی، مابقی نرخ دیه زن از طریق بیمه مرکزی پرداخت می‌شود.

دیه دانش‌آموزان راهیان نور پرداخت می‌شود

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که این وزارتخانه پیگیر پرداخت دیه کامل و خسارت دانش‌آموزان فوتی و آسیب‌دیده اردوی راهیان نور در پی حادثه اخیر است، گفت: در تلاش هستیم تا احتیاط‌ها و ملاحظات جدیدی را برای افزایش ایمنی سفرهای اردوی راهیان نور اتخاذ کنیم.

کمک رهبر انقلاب به جشن گلریزان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یكشنبه) همزمان با بیست و یكمین جشن گلریزان ، ویژه كمك به آزادی زندانیان نیازمند كشور هشتصد میلیون ریال به ستاد دیه كمك كردند.

«بیمه دیه» عادلانه یا ناعادلانه؟

مدتی است که موضوع دوبرابر شدن قیمت دیه از طرف قوه قضاییه مطرح شده است و موافقان و مخالفانی را به همراه داشته است که در این یادداشت قصد شرح و تحلیل برخی از نظرات را داریم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.