ریشه تفکر داعش به بنی‌امیه برمی‌گردد

غربی‌ها همین که احساس کردند از طریق نظامی به نتیجه‌ای نمی‌رسند تصمیم‌ گرفتند که ابتکار عمل را در دست بگیرند لذا اعلام مخالفت خود را نشان دادند و ظاهرا ائتلافی را تشکیل دادند اما عملا کاری انجام ندادند تا میراث‌خوار شکست نیروهای داعش باشند.

مادر احمد متوسلیان این روزها چه می‌کند؟

مادر می‌داند فرزندش را به میدان جهاد فرستاده و ایستادگی او اثر دارد، می‌داند چه فرزندی را در دامنش پرورانده که توانست با سخنان، فتح و ظفرهایی که آفرید لرزه بر اندام رژیم صهیونیستی بیندازد تا جایی که حضورش را خطر احساس کنند.

پاکستان در حال ورود به روند تقابل با ایران است

در سال ۲۰۱۱ و زمانی که تظاهرکنندگان شیعه بحرینی، خواستار اصلاحات سیاسی در این کشور شدند، هزاران سرباز و افسر پلیس سابق پاکستانی از سوی دولت بحرین به خدمت گرفته شده و به آن‌ها تابعیت بحرینی داده شد. به این ترتیب، این نیرو‌ها در سرکوب تظاهرکنندگان شیعه بحرینی نقش داشتند.

سه دیپلمات رژیم اسرائیل از هند اخراج شدند

سه دیپلماتی که در این حادثه نقش داشتند به اسرائیل بازگردانده شده‌اند

پشت پرده اقدامات تروریستی علیه سفارتخانه‌ها و دیپلمات‌های ایرانی

بنا به عقیده تحلیلگران حوزه منطقه خاورمیانه از سوی دیگر تحولات میدانی سوریه و پیروزی ارتش سوریه بر گروه‌های تروریستی موجب خشم ر‍ژیم صهیونیستی و عربستان شده است. لذا عربستان و ر‍ژیم صهیونیستی با تشکیل یک جبهه عربی- عبری تلاش کردند تا از تحرک دیپلماتیک ایران و نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در حل بحران‌های منطقه ای جلوگیری کنند. و انفجار در مقابل سفارت ایران در ادامه این سیاست انجام گرفته بود.

یک دیپلمات ایرانی در یمن ترور شد

یک سایت خبری یمن اعلام کرد که مسئول مالی سفارت ایران در صنعا به ضرب گلوله افراد مسلح کشته شده است.

نفهمیدیم به کدام ساز اسرائیل برقصیم

این را نمی دانم. ولی این سؤال و حرف‌های شما من را یاد این ضرب المثل می اندازد که به کدام ساز شما برقصم؟ نخست وزیر اسراییل هر کاری که می شود می گوید که این خوب نیست و بهانه می‌گیرد. اسرائیلی‌ها هم خر را می‌خواهند هم خرما را.

جاسوسی «پیشخدمت سلطنتی» از دیپلمات‌ها

براساس گزارش هفته‌نامه اشپیگل، سرویس مخفی انگلیس سیستم رزرو هتل‌های تمام کشورها را زیر نظر داشته است. هدف از این اقدام کسب اطلاعات از اقدامات و مکالمات دیپلمات‌های بین‌المللی بوده است.

«درس‌های دیپلماسی» یک دیپلمات آمریکایی

شرح و توضیحات کیسلینگ از موارد مشخص در دیپلماسی آمریکا در منطقه خاورمیانه همراه با تحلیل‌ها و مباحث نظری او در لابه‌ لای اطلاعات اجمالاً واقعی، می‌تواند فضای فکری دستگاه دیپلماسی امروز آمریکا را تا حد زیادی نشان دهد.

آمریکا سه دیپلمات ونزوئلایی را اخراج کرد

واشنگتن در واکنش به اخراج دیپلما‌ت‌های خود از کاراکاس، دستور داده است تا سه دیپلمات ونزوئلایی خاک آمریکا را ترک کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.