ایران چگونه باید فرانسوی‌ها و سعودی‌ها را راضی کند!؟

باوجود شکست تجربه برجام و به بن بست خوردن تدبیر‌ دیپلماسی، شانتاژ رسانه‌ای جریان سازش، برای واگذاری امتیا‌زهای بیشتر به کشورهای غربی، بیانگر عدم تعلق این جریان به منافع ملی و پیشرفت و توسعه ایران است.

آیات و روایات درباره مصافحه با دشمن چه می‌گویند؟

از زمانی که مذاکرات رسمی دولتمردان ایران و آمریکا در موضوع هسته‌ای آغاز شد، سؤالی در جامعه جدی شد که بالاخره با دشمن باید مدارا کرد یا نه؟ این سؤال به فراخور اموری که در این ایام رخ داد فراز و فرود یافته اما از اهمیتش کاسته نشده است و اخیراً دست دادن اتفاقی آقای ظریف و آقای اوباما در راهروهای سازمان ملل، این بحث را وارد فاز جدیدی کرد.

قانون اساسی را تغییر دهیم یا ظریف را استیضاح کنیم؟

بررسی اصول قانون اساسی و عملکرد دستگاه دیپلماسی نشان دهنده موارد متعدد نقض قانون اساسی از سوی دولت جناب آقای روحانی است. دولت و وزارت امورخارجه با ایجاد تعهد در برابر قدرت های سلطه گر، به خطر انداختن استقلال کشور و عدم جلوگیری از نفوذ اجانب، موافقت با قراردادهایی که موجب سلطه بیگاگان بر کشور می شود (از طریق برجام) و برقراری ارتباط حسنه و صلح آمیز با دول محارب از جمله آمریکا، انگلستان و فرانسه، اقدام به نقض قانون اساسی کرده است.

تصادفاً یکی از مشکلات را هم حل کنید

توجه کنید که همه اتفاقات به اتکای برجام رخ می‌دهد اما لزوما ربطی به متن ‌آن ندارد. پیش فرض همه این تحولات این است که دنیای پسابرجام دنیای جدیدی است، قواعد خود را دارد و در آن می‌توان ریسک‌های جدیدی کرد با هزینه‌ای بسیار کمتر نسبت به آنچه پیش‌تر وجود داشت.

مبانی سیاست خارجی دولت تدبیر و راستگویی

کیست که نداند آقای رئیس‌جمهور از زمان مبارزات انتخاباتی تا همین اواخر علی‌الدوام کیفیت و چگونگی چرخ معیشت را به چرخ هسته‌ای پیوند زده‌اند. برای اینکه پیامد این پیوند و گره‌خوردن روشن شود لازم است اضافه کنیم که مراد از این ربط‌دادن این است که برای بهتر چرخیدن چرخ معیشت لازم است تحریم‌ها رفع و لغو شوند، و برای رفع تحریم‌ها لازم است برای کیفیت و چگونگی چرخیدن چرخ هسته‌ای با افرنگیان و در رأس آن با آمریکا وارد مذاکره هسته‌ای شویم.

برخی تسلیم در مقابل دشمن را آشتی با جهان می‌نامند

امام می‌فرمود فرهنگ استعماری از خود استعمار خطرناک‌تر است و خط نفوذ آمریکا تا زمانی که در داخل حکومت، پایگاه نداشته باشد موفق نخواهد شد. این خط نفوذ می‌گوید شما را باید ارباب‌های خارجی اداره کنند و با کمک آنها همه چیز امکانپذیر است.

چارچوب واقعی تدوین برنامه ششم چه‌خواهد شد؟

سازمان مدیریت و دولت یازدهم برنامه ششم کشور را بر اساس کدام چارچوب تدوین خواهد نمود؟ محمد باقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسعه گرایان ایران درباره نحوه تدوین برنامه ششم توسعه در نشست خبری تشریح برنامه ششم کشور(مورخ 15 تیرماه 1394) می‌گوید: مدل توسعه ای که نظر آقای رئیس جمهور در کتاب امنیت ملی و نظام اقتصادی تالیف کرده است، بر اساس مدل بومی و مطلوب مشخص شده و از اسنادی است که به آن توجه خواهیم کرد.

خواهان تعامل جدی با ایران هستیم

رییس دستگاه دیپلماسی قطر در سخنانی ضمن اشاره بر وجود دامنه همکارهای گسترده با ایران، خواهان گفت‌وگوهای فوری با جمهوری اسلامی برای حل تنش‌های منطقه‌ای شد.

ولایتی: دیپلماسی آینده علمی خواهد بود

علی‌اکبر ولایتی در دیدار صبح امروز خود با یک هیأت عالیرتبه علمی و فناوری غیرمتعهدها از هندوستان، تأکید کرد: دیپلماسی آینده علمی خواهد بود و ما با همکاری مشترک می‌توانیم این دیپلماسی علمی را به پیش ببریم.

پشت‌پرده ورود رونی کلمن به ایران چیست؟

در حال حاضر فعالیت تشکیلاتYGL شاخه ایران، بر جذب نخبگان جوان در عرصه علم و فناوری و کارآفرینی متمرکز شده است. لذا این جریان در تلاش است تحت پوشش کنفرانسی با نام Bridge ۲۰۱۵ در خرداد ماه سال ۹۴ در کشور آلمان زمینه سفر بیش از ۵۰۰ نفر از فعالان این عرصه را با هزینه جمهوری اسلامی فراهم کند و اعضای جدید را با تشکیلات حامی منافع آمریکا در ایران همسو کند.