تمرکز دستگاه دیپلماسی فقط بر غرب است

استاد دانشگاه تهران گفت: از آنجا که تمرکز دستگاه سیاست خارجی روی مخاطبین غربی بود، دیپلماسی ما از نقاط دیگر دنیا بازمانده است.

تحقق دیپلماسی وحدت‌اسلامی با نخبه‌گرایی

در آینده نه چندان دور دیپلماسی عمومی تقریب جایگاه خودش را پیدا کرده و از سطح نخبه‌گرایی به اقدامات عملی می‌رسد.

سازمان‌های‌غیردولتی، افسران دیپلماسی‌ترکیه

دیپلماسی عمومی غیردولتی بخشی اساسی از دیپلماسی عمومی نوین است. اگرچه سازمان‌های غیردولتیِ دین‌محور به‌عنوان سازمان‌های تبلیغاتی دینی طبقه‌بندی می‌شوند ولی آن‌ها دین و ایمان خاصی را ترویج نمی‌کنند.

طنز: لایک و دیپلماسی عمومی!

چند سالی هست که در فضای دیپلماسی و سیاست خارجی کشور ما، مقوله دیپلماسی عمومی بسیار اهمیت یافته است و دولت گذشته تصمیم گرفته بود به جای چایی خوردن با مقامات بلندپایه و بی پایه ی جهان! با مخاطب قرار دادن ملت ها و مردم اهداف خود در فضای بین المللی را پیش ببرد. البته به دلیل ویژگی های و خصوصیات مردم فریبانه و پوپولیستی رئیس دولت گذشته، این امر به افراط کشیده شده و به محیط های خصوصی و خیلی خصوصی همچون مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دانشگاه کلمبیا و… نیز رسید.

دیپلماسی انقلابی تنش‌زا و غیرعقلانی نیست

سیاست خارجه انقلابی چیست؟ سیاست خارجه انقلابی تنش‌زا، هیجانی و غیر عقلانی نیست. سیاست خارجه انقلابی اهدافش انقلابی است ولی راهکارش الزاما انقلابی نیست بلکه با طمأنینه و تلاش بلند مدت است.

مروری بر نقش تشکل‌ها در جهانی‏‌سازی انقلاب اسلامی

نگاه اقتصادی و سیاسی در امور بین‌الملل بر نگاه‏‌های فرهنگی و تربیتی غلبه دارد. خیلی از دولتمردان و مسئولان ما اعتقاد به کارهای فرهنگی و تربیتی در عرصه بین‌الملل ندارند. اما در اروپای غربی و آمریکای شمالی و حتی چین و ژاپن، چیزی که به شدت به آن معتقدند نقش مردم است. متأسفانه علیرغم شعارهایی که مبنی بر تقویت دیپلماسی مردمی و فرهنگی در کشور ما داده می‏‌شود، اما در عمل به این موضوع اهمیت داده نمی‌شود

جنبش عدم تعهد و جای خالی دیپلماسی عمومی و غیررسمی

این عدم حضور مردم حتی برای موافقین کشور در عرصهٔ بین المللی هم سوال ایجاد کرده است. هم بدبینی به فاصلهٔ مواضع نظام با مردم در جمهوری اسلامی. عباراتی از این دست که ایرانی‌ها کجا هستند؟ نظر مردم ایران چیست؟ چرا جوانان ایرانی در صحنه نیستند؟ چرا ما فقط صدای دولت ایران را می‌شنویم و…. عبارات آشنایی است که فعالان بین المللی از فعالان و سایر کشور‌ها می‌شنوند.

شیوه جدید مبارزه با تروریسم

مسلمانان مخالف تروریسم هستند، خیلی از آن‌ها از پیامدهای تروریسم آسیب دیده‌اند و میلیون‌ها مسلمان از این که در زمرۂ کسانی قرار بگیرند که عقاید و ارزش‌هایشان دیگران را مرعوب می‌کند، ناخشنود هستند.

دیپلماسی عمومی سینما

به این ترتیب سینمای سیاسی می‌تواند فراتر از ملاحظات، تعارفات و محذورات دیپلماتیک و درجهت حفظ منافع ملی به کمک دستگاه سیاسی کشور آمده و در تأثیرگذاری بر افکارعمومی جهانیان و ایجاد فشار به بعضی از دولت های متخاصم ومغرض نقشی درخور ایفا نماید.

دیپلماسی حیوانات در روابط ایران و آمریکا

سبک زندگی در کشور ما که برگرفته از دین متعالی اسلام و قرآن کریم است دارای تعارض بنیادی با سبک زندگی غربی به رهبری ایالات متحده آمریکا می‌باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.