ذخایر ارزی ایران ۱۱۰ میلیارد دلار شد

تولید ناخالص داخلی ایران بر اساس شاخص قدرت خرید در سال 2014 با 19 میلیارد دلار افزایش نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به 1284 میلیارد دلار رسیده است. تولید ناخالص داخلی ایران برای سال پیش از آن 1265 میلیارد دلار اعلام شده بود.

بهمنی: ذخائر ارزی کافی داریم

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر این که روند اختصاص ارز به ثبت سفارش های انجام شده از سوی بانک مرکزی به هیچ وجه متوقف یا کند نشده است گفت این بانک آمادگی کافی برای اختصاص ارز به هر میزان سفارش ثبت شده برای واردات کالاهای اساسی را دارد.

صندوق ارزی چقدر پول دارد؟

آمار سایت رسمی صندوق با اظهارات وزیر امور اقتصادی و دارایی همخوان نیست و تفاوتی در حدود ۵/۲ میلیارد دلار را نشان می‌دهد و آمارهای ارائه شده از سوی محمود احمدی‌نژاد و محمود بهمنی نیز دارای اختلافی در حدود ۱۰ میلیارد دلار است.

میزان ذخایر ارزی صندوق توسعه چقدر است؟

رئیس‌جمهور در اولین گزارش از تشریح عملکرد دولت خود درباره میزان ذخایر ارزی صندوق توسعه ملی عددی را اعلام کرد که آن آمار عنوان‌شده پس از چند ساعت از سوی بهمنی رئیس کل بانک مرکزی تغییر يافت و پس از گذشت 3 روز حسینی وزیر اقتصاد دوباره میزان عنوان شده از سوی احمدي‌ن‍‍ژاد را اعلام کرد.

طرحی جدید برای افزایش درآمدهای ارزی

معاون وزیر نفت از برنامه ۳ برابر شدن حجم صادرات گاز ایران و چند برابر شدن درآمد ارزی کشور در پی آن خبر داد و گفت: تا سال آینده درآمدهای گازی جایگزین درآمد فروش نفت خام در اقتصاد کشور خواهد شد.

هشدار ارزی بانک مرکزی به بانک‌ها

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانکها هشدار داد: در صورتی که مصوبه شورای پول و اعتبار درباره تعهدات ارزی گذشته را تا ۱۸ اسفندماه اجرایی نکنند، فروش ارز به آنها متوقف خواهد شد.

گزارش سیا از ذخایر ارزی ایران

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با بررسی ذخایر ارزی 165 کشور جهان در پایان سال 2012 اعلام کرد ایران با ذخایر ارزی 70 میلیارد دلاری در رتبه 28 و چین با 3549 میلیارد دلار در جایگاه اول قرارگرفته‌اند.