جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

سیف راهی آمریکا شد

رییس کل بانک مرکزی در راس هیاتی متشکل از معاونت‌های ارزی و اقتصادی این بانک برای شرکت در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول به امریکا سفر کرد.

آقای سیف! چرا بانک مرکزی منفعل است؟

کی باید شاهد توصیه و خواهش از طرف بانک مرکزی به بانک ها برای اجرای دستورالعمل ها باشیم؟چند اختلاس و رانت چند میلیاردی دیگر باید رخ دهد تا بانک مرکزی به طور جدی برای برخورد با متخلفین ورود پیدا کند؟

افزایش توان خرید یا بحران قیمتی جدید؟

وام مسکن با اصرار وزیر راه و شهرسازی و رئیس‌کل بانک مرکزی برای دومین بار طی یک سال اخیر افزایش یافت. سخنگوی دولت در پایان جلسه هیات وزیران خبر از افزایش سقف تسهیلات تامین مسکن داد و گفت: سقف تسهیلات برای تامین مسکن برای کلانشهرها تا ۵۰ میلیون تومان، برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار خانوار ۴۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۳۰ میلیون تومان در جلسه هیات دولت تصویب شد.

سیف: ارز در سال93 تک نرخی می‌شود

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر این که ارز در بودجه سال آینده تک نرخی خواهد شد، گفت:به دنبال نرخی هستیم که بتواند تولید و اشتغال را در کشور پشتیبانی کند.

رئیس کل بانک مرکزی تعیین شد

مجمع عمومی بانک مرکزی حکم ولی‌الله سیف را به عنوان رئیس بانک مرکزی تأیید کرد.

خلاء قانونی، مانع انتخاب رئیس بانک مرکزی

امروز جمعه است و هنوز رئیس کل جدید بانک مرکزی تعیین نشده است و خبرها از دردسرتازه دولت تدبیر و امید در این باره حکایت دارد.

امسال اسکناس‌های درشت‌تر چاپ می شود

در این باره تلاش‌های فراوانی را به کار بسته‌ایم که از جمله آنها می‌توان به پیش‌فروش سکه اشاره کرد و با این اقدامات توانستیم نرخ رشد نقدینگی را به 30 درصد برسانیم و انشاالله در طول 5 تا 6 روز آینده نرخ دقیق آن اعلام می‌شود.

نرخ رشد اقتصادی: ۴.۲ درصد

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه نرخ رشد اقتصادی کشور در ۶ ماهه نخست امسال ۲. ۴درصد بوده گفت: حجم مطالبات معوق بانک‌ها از مرز ۶۰ هزار میلیارد تومان و نقدینگی از ۳۸۷ هزار میلیارد تومان عبور کرده است.

چگونه قضیه اختلاس را سیاسی نکنیم!

در این رویکرد، این اختلاس ناشی از سر باز کردن عقده های روانی اختلاس کننده است، چرا که وی پس از اینکه مدت‌ها پول خود را جمع کرده تا با آن بستنی 400 هزار تومانی بخرد، ناگهان می بیند که قیمت طلا چند برابر شده و دیگر با این پول به او نه در رستوران گردان که در زیرزمین برج میلاد آب زرشک هم نمی دهند.

نه رهبری و نه مردم اجازه تغییر قانون اساسی را به مجمع نداده‌اند

آیا مصلحت کشور در تداخل قوا و لوث شدن مسئولیت‌ها و مسلوب الاختیار نمودن منتخب مردم است؟ چه بحرانی در مدیریت بانک مرکزی حادث شده است که این واحد سازمانی دولتی و امور اجرایی آن را می‌خواهند از قوه مجریه خارج سازند. نه رهبری معظم انقلاب و نه مردم انقلابی ایران اجازه تغییر قانون اساسی را به مجمع تشخیص مصلحت نداده‌اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.