دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

دشمنان اسلام خواهان تحریف قانون اساسی‌اند

دشمنان اسلام و انقلاب می خواهند با تلاش خود برای بدنام کردن مجلس ملی و مختل کردن فعالیت آن، قانون اساسی را تحریف کنند.

راشد الغنوشی: النهضة قدرت را ترک نمی‌کند

النهضة از زمانی که قدرت در کشور را به دست گرفته، هدف مجموعه‌ای از توطئه‌ها، تهدیدها و خصومت‌ها قرار گرفته که بارزترین این توطئه‌ها، باتوطئه پیشنهاد دولتی تکنوکرات و بازگشت به دوران گذشته است.

تمجید راشد الغنوشی از رهبر انقلاب و امام(ره)

انقلاب اسلامی ایران، همچنان با قدرت و زیر لواء و رهبری آیت الله سید علی خامنه ای رهبر انقلاب ایران، و با عزم و اراده ملت ایران به راه خود ادامه می دهد.

حزب اسلامی النهضه پيشرو انتخابات تونس

مقامات برگزارکننده نخستين انتخابات آزاد تونس، کار شمارش آرا را آغاز کرده‌اند و انتظار مي‌رود حزب اسلام‌گراي النهضه پيروز 40 درصد آرا باشد.

اسلام تنها منبع قانونگذاری تونس

اندیشمند اسلامی و رئیس جنبش”النهضة” تونس تاکید کرد که اسلام تنها منبع قانونگذاری و دین دولت تونس نیز دین اسلام است.

راشد الغنوشی: انقلاب اسلامی ایران، پیشتاز حرکت اسلامی در جهان

یادداشت راشد الغنوشی رهبر حرکت النهضة تونس است که به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 57 نگاشته شده است.

«راشد الغنوشی» پس از ۲۲ سال تبعید به وطن بازگشت

«راشد الغنوشی» رهبر حزب اسلامی «النهضه» تونس پس از ۲۲ سال تبعید در میان استقبال گرم هزاران تونسی به وطن خود بازگشت.

راشد الغنوشی: چشمداشتی به قدرت ندارم

رهبر نهضت اسلامی تونس با اعلام آمادگی‌اش برای واگذاری رهبری این جنبش به نسل جدید، از بی‌توجهی‌اش به رسیدن به پست سیاسی خبر داد. «راشد الغنوشی» تاکید کرد: حضور من در رأس جنبش النهضه ضرورتی ندارد زیرا نسل جدید توان قوی‌تری برای برخورد با رویدادهای آینده دارد

نهضت اسلامی تونس از زبان رهبرش راشد الغنوشی

اما ما در انقلاب ايران يك روحاني معمم را يافتيم كه توانست انقلاب مستضعفين را عليه نظام استبدادي دستنشانده امپرياليسم و عليه طبقه متعفن سرمايهد‌اري رهبري كند. مهمترين هديه‌اي كه انقلاب ايران به ما داد، مقوله مبارزه ميان مستضعفين و مستكبرين بود. و اين ترجمه ديگري از جنگ فقر و غنا و جنگ طبقاتي بود، اما در چهارچوب اسلامي شاملتر و با ادبيات اسلامي.

راشد الغنوشی: چرا جنبش تونس سياسي شد؟

اما به لحاظ مبنايي و نظري بايد گفت كه سياست چيزي نيست كه بر اسلام افزوده و يا تحميل شده باشد، بلكه سياست از اصول اسلام است. از اين رو اگر حقيقت اسلام و سياست درست درك شود، روشن ميشود كه اسلام از سياست جدا ناشدني است، زيرا سياست، هنر اراده امور مردم به گونه اي است كه عدالت و همزيستي و سعادت آنان را به بار آورد. پيامبران هم جز براي اين نيامده اند كه مردم را با پروردگارشان و هدف آفرينش شان و ارزش ها و معيارها و قوانيني آشنا كنند كه منافع و سعادت دنيايي و آخرتي اشان را تحقق بخشد. از اين رو ماهيت و طبيعت اسلام، سياسي است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.