شهرک لاکچری کلارک

این بار شهرک لاکچری و عجیب کلارک کنار سدلتیان!

مافیای قدرت و ثروت صدای طیب نیا را هم در آورد / مدیران دولتی مهمترین مانع واگذاری شرکت های دولتی

وزیر اقتصاد با اشاره به مخالفت مدیران دولتی و مدیران وزارتخانه‌ها با واگذاری شرکت‌های دولتی گفت: وزیر اقتصاد قدرت مانور ندارد. در این ۲ سال گذشته نفس مرا بریدند و هر زمانی می‌خواهیم شرکتی را واگذار کنیم مانع آن می‌شوند.

دولت رانتیر فساد توزیع می کند

سیم کارت رایتل جای دفترچه بیمه تامین اجتماعی را می گیرد.

سازمان توسعه و تجارت یا خانه تیمی واردات!

کمیته‌ دانشجویی پیگیری مفاسد اقتصادی واردات‌محوری و خام‌فروشی را مانع اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی و استقلال، در شرایط جنگ اقتصادی دانسته و به همین دلیل از مسئولان خواستار رسیدگی و تحقق مطالباتی نظیر خارج کردن سرمایهٔ ملت از جیب واردات‌چی‌ها و خام‌فروشان، جلوگیری از رانت‌خواران این عرصه‌ها و بالا بردن هزینه سوداگری در آن‌ها، اتکا به تولید داخل و اولویت‌ها، مقدم بر واردات کالای لوکس برای طبقه‌ مرفه و عدم روزمرگی بی‌برنامگی وزارت صنعت برای توسعه صنعتی کشور شد.

دانشجویان مقابل وزارت صنعت تجمع می‌کنند

به همت کمیته دانشجویی پیگیری مفاسد اقتصادی، جمعی از تشکل‌های دانشجویی فردا چهارشنبه ساعت 14 در اعتراض به واردات بی رویه و به دلیل اهمیت موضوع واردات و خام فروشی، تصمیم به برگزاری تجمع «خلع ید تاجران رانتی» مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت را گرفته است.

آقای سیف! چرا بانک مرکزی منفعل است؟

کی باید شاهد توصیه و خواهش از طرف بانک مرکزی به بانک ها برای اجرای دستورالعمل ها باشیم؟چند اختلاس و رانت چند میلیاردی دیگر باید رخ دهد تا بانک مرکزی به طور جدی برای برخورد با متخلفین ورود پیدا کند؟

بیژن زنگنه: از رانت متنفرم

وزیر نفت با بیان اینکه از رانت و رانت‌دهی به شدت متنفرم، گفت: درست نیست افراد به چیزی که حقشان نیست از طریق نفت دست پیدا کنند.

«کارنامه عملی» خود در مبارزه با فساد را منتشر کنید

​​برای کسی که با دشمنان این ملت بازی «برد-برد» تعریف می کند و به دنبال «قول احسن» در تعامل با بیگانگان است، حیف است که با منتقدان دلسوز و عدالتخواهان برخوردهای خشن و آنتاگونیستی داشته باشد و در پیش چشمان حیرت زده مردم بازی «باخت-باخت» را با منتقدان پیش بگیرد. آیا عدالتخواهان و منتقدان شما حتی به اندازه دولتمردان آمریکا نیز برای شما قابل احترام نیستند تا در برابر آنها هم از بکارگیری ادبیات سخیف و دور از شان نفر دوم نظام اسلامی پرهیز کنید؟

شهامت ایجاد رانت ۶۵۰ میلیون یورویی

به نظر می‌رسد با همان منطقی که تفاهمنامه 650 میلیون یورویی را رانت نمی‌داند، می‌توان تخلفات مشهود بابک زنجانی را هم توجیه کرد. در ماجرای 650 میلیون یورویی، شرایط خاص کشور مبنای انعقاد تفاهمنامه‌ای شد که یک کانال انحصاری و تبعیض‌آلود برای یک تاجر ایجاد می‌کرد. یعنی به خاطر شرایط کشور، تفاهم شد تسهیلاتی در اختیار یک تاجر بزرگ قرار گیرد که تبعیض در آن مشهود بود. این تسهیلات تنها به این تاجر داده شد و دیگر تجار از آن محروم بودند.

دفاع از رانت‌خواری درباره دولت ایجاد شائبه می‌کند

این تفاهم‌نامه به طور سرانگشتی بین 350-400 میلیارد تومان از طریق حذف جریمه تأخیر تخلیه، ندادن هزینه انبارداری و بازدهی گردش سرمایه، رانت برای آن تاجرخاص فراهم می‌ساخت. این غیر از رانت پنهان حاصل از انحصار است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.