دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

توکلی:فقرا را از حقوق‌اجتماعی محروم‌نسازیم

ین طرح دارای موضوعات متنوع است و جمع کردن این موضوعات که به 50 قانون مربوط میشود در یک طرح یا لایحه، امری است برخلاف اصول و قواعد حقوقی، مغایر با اصل 75 و مواد آییننامه داخلی، متضمن رشد رانتخواری و بی انضباطی مالی و زمینه ساز فساد و بیعدالتی است در همان حالی که دلایل روشنی برای ناکارآمدتر شدن بودجه دولت وجود دارد. یعنی هم مانع رشد ثروت ملی میگردد و هم بیعدالتی موجود را تشدید میکند.

دولت با لجاجت نسبت به رانت ۶۵۰ هزار یورویی پرده‌پوشی می‌کند

منافع ناشی از نپرداختن جریمه تاخیر تخلیه، هزینه انبارداری، هزینه معطلی سرمایه و منافع دسترسی سریع به بازار و کاهش ریسک و نااطمینانی ناشی از تضمین دریافت ارز در سررسیدهای معین، سر از صدها میلیارد تومان در می‌آورد. گرچه این سود مهم است ولی آن چه بسیار مهم‌تر است، تقویت موقعیت انحصاری برای این شرکت است در بازار کالای اساسی که انحصار در آن به مراتب خطیرتر از بازار سایرکالاها است و حتی جنبه امنیتی دارد.

توکلی بازهم علیه فساد افشاگری می‌کند

احمد توكلي در پاسخ به اين پرسش كه يك‌ماه ديگر، سالروز انتخابات رياست‌جمهوري و انتخاب دكتر روحاني به عنوان رييس‌جمهور هستيم، با توجه به دو پرونده‌اي كه تاكنون از رانت ارزي اعلام كرديد، آيا پرونده ديگري هم در دولت يازدهم وجود دارد كه هنوز اعلام نكرده باشيد؟ اظهار داشت: پرونده‌هاي ديگري نيز دارم، اما نوبت به نوبت اعلام خواهم كرد.

افشاگری احمد توکلی در خصوص فساد و رانت‌خواری در وزارت صنعت

نامه را برای آقای روحانی فرستادم، چند جلسه به صورت تلفنی و حضوری با دفتر ایشان صحبت کردم و تلاش کردم کتبا این اتفاق بیفتد. آقای نهاوندیان قول دادند و گفتند پیشنهاد شما را پذیرفتیم و سعی می کنیم به همه از هالک بانک بدهیم. گفتم آقای دکتر نمی توانید این کار را بکنید. من اطلاع دارم مقدور نیست و این عملی نیست، بهتر است برعکس آن عمل کنید تا همه مثل هم بوده و دست بالا پیدا نکنیم . در همین گیر و دار متوجه شدم یک رانت دومی هم به این شرکت و این فرد خاص داده شده است.

لیست بدهکاران بانکی منتشر شد

در سیستم بانکی کشور ۱۴۳۲ بدهکار میلیاردی وجود دارند که ۹۰۰ نفر آنها بدهی بالای ۱۰ میلیارد تومان داشته و ۵۳۲ نفر دیگر آنها بدهی بالای ۵۰، ۱۰۰، ۵۰۰ و هزار میلیاردی دارند.

رانت ارز دولتی برای واردات به‌ چه کسی می‌رسد؟

با دو نرخی شدن نرخ ارز طی سالهای ۸۵ تا ۹۰ میزان رانت ناشی از فروش ارز دولتی به۸ . ۱۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

خدا با جمهورى اسلامى قوم و خویشى ندارد!

گاهى از جاهایى گزارشهاى نومیدکننده‌ یى مى‌رسد و در برخى موارد انسان واقعاً عرق شرم بر پیشانیش مى‌نشیند؛ رعایت کنید. سؤال مى‌کنیم که چرا ماشین لوکس و نو و مدل بالا؟ مى‌گویند که اشکال امنیتى داریم! چه اشکال امنیتى؟!مى‌رسد و در برخى موارد انسان واقعاً عرق شرم بر پیشانیش مى‌نشیند؛ رعایت کنید.

فیلم: مستندی از تزویرهای نوری‌زاد

در اين فيلم كوتاه نشان داده مي‌شود كه محمد نوري‌زاد كه تمام حيثيت و اعتبار خود را از كنار ژست‌هاي انقلابي و ولايت‌مدارانه‌اش كسب كرده و با دريافت بودجه‌هاي ميلياردي براي كارهاي سخيف و نازل به شهرت رسيده است، چگونه پس از آنكه مشمول رأفت اسلامي و عفو رهبري قرار گرفته و از زندان آزاد مي‌شود، به اقدامات ماجراجويانه خود با كارگرداني پسرش ادامه مي‌دهد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.