روحانی:نگذاریم راه امام تفسیر نابجا شود

رئیس جمهور گفت: از دیدگاه امام راحل انقلابی بودن به معنای قانونی بودن است.

ریشه هجمه‌ها به سپاه پاسداران در کجاست؟

یکی از سوژه هایی که بسیار در این کتاب چه در کاریکاتورها و چه در نوشتجات آن تکرار شده، حمله به بسیج و بچه حزب اللهی ها و در یک مورد هم صراحتا به سپاه پاسداران با عنوان «چماق بدست ها»، «خشونت طلب ها»، «خودسرها»، «گازگزاران»، «چاقو بدست ها»، «محفلی ها»، «پوتین پوش ها»، «تروریست ها»، «پاچه گیر ها»، «یکه بزن ها»، «آدمهای کله شق»، «خونریز ها» و… است.

امام همیشه می‌فرمود من ملتی بهتر از ملت ایران در تاریخ ندیدم

همه كارهای امام(ره) برای خدا بود و هیچ توقعی هم نداشت. می‌گفت به من بگویید خدمتگذار به مراتب بیشتر خوشحال می‌شوم تا به من بگویید رهبر. در همین اوضاع و احوال یك عده‌ای هم آمدند كه فكر می‌كردند به مقامی می‌رسند.

وصايای امام (ره) در بيمارستان به مقام معظم رهبری

در آن لحظاتي كه امام(ره) ناراحتى قلبى پيدا كرده بودند، بنابراين مهمترين حرفى كه در ذهن ايشان بود، قاعدتاً مى‌بايد در آن لحظه‌ى حساس به ما مى‌گفتند. ايشان فرمودند: «قوى باشيد، احساس ضعف نكنيد، به خدا متكى باشيد، «اشدّاء على الكفّار رحماء بينهم» باشيد، و اگر با هم بوديد، هيچ‌كس نمى‌تواند به شما آسيبى برساند».

امام با تمام علاقه به برخی یاران اما در مسئله انقلاب كوتاه نمی‌آمدند

جاذبه و دافعه یكی از شاخص‌های خط امام(ره)، به عنوان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی است و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز در 14 خرداد سال گذشته اینگونه به آن اشاره كردند: «امام دعواى شخصى ندارد؛ اما در دائره‌ى مكتب، با قاطعيت كامل، جاذبه و دافعه‌ى خود را اعمال ميكند. اين يك شاخص عمده از زندگى امام و مكتب امام است. تولّى و تبرّى در عرصه‌ى سياست هم بايد تابع تفكر و فكر و مبانى اسلامى و مذهبى باشد.»

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.