نقشه راه امام باید جلو چشم مان باشد

در بناى آن نظم مدنى و سیاسى دو نکته‌ى اساسى وجود دارد که این دو نکته به هم پیوند خورده است؛ به یک معنا دو روى یک حقیقت است: یکى عبارت است از سپردن کار کشور به مردم از طریق مردم‌سالارى و از طریق انتخابات، و دوّم اینکه این حرکت – که خود از اسلام سرچشمه گرفته بود و هرآنچه ناشى از حرکت مردم‌سالارى و سپردن کار به مردم است – باید در چهارچوب شریعت اسلامى باشد.

دولت را باید هم کمک کرد هم نصیحت خیرخواهانه

این تصور كه بیداری اسلامی از بین رفته، تصور غلطی است زیرا بیداری اسلامی یك حادثه سیاسی محض نبود كه با آمدن برخی افراد یا رفتن آنها، از بین برود بلكه بیداری اسلامی، حالت تَنَبّه و خودباوری و تكیه بر اسلام است كه در جوامع اسلامی گسترش یافته است.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: آنچه كه ما امروز در منطقه مشاهده می كنیم، در واقع واكنش استكبار و در رأس آن امریكا، به بیداری اسلامی است.

مستند صوتی: «امام و امت»؛ مروری بر جاده اصیل انقلاب

پادکست «امام و امت» مروری است بر جاده پر پیچ و خم انقلاب اسلامی ایران. بازگشت امام خمینی به ایران و آغاز جمهوری اسلامی، وفات امام امت، انتخاب آیت الله خامنه‌ای به رهبری، یاد حوادث و فتنه‌های بزرگ و حضور همیشگی مردم انقلابی در این مستند صوتی مورد مرور قرار گرفته است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.