چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

برای رسانه‌ها، رساله عملیه می‌خواهیم

حوزه‌های علمیه و اهالی رسانه باید با هم تعامل كنند. من به عنوان یك خبرنگار باید یك رساله‌ی عملیه در حوزه‌ی رسانه داشته باشم. مگر این‌طور نیست كه افراد وقتی به سن بلوغ می‌رسند، واجب است احكام مبتلابه را یاد بگیرند؟ پس منِ خبرنگار هم باید احكام مربوط به كارم را یاد بگیرم و مرجع تقلید خود را انتخاب كنم.

محورهای تحلیل‌ رسانه‌های غربی از انتخابات

رسانه‌های غربی ماه‌هاست که تحلیل‌هایی را در خصوص انتخابات آینده ریاست‌جمهوری کشورمان منتشر می‌کنند که چند محور خاص در غالب آنها به چشم می‌خورند

حماسه نهم دی از دید رسانه های خارجی

تجدید میثاق مردم با انقلاب و رهبری در این روز به حدی پررنگ و برجسته بود که بسیاری از رسانه های خارجی ناچار به مخابره اخبار این رویداد عظیم شدند. هرچند این رسانه ها تمام تلاش خود را بکار بستند تا در خودجوش بودن حضور مردم شبهه وارد کنند اما استفاده از کلماتی نظیر «تظاهرات گسترده و میلیونی»، «راهپیمایی صدها هزارتن»، «حضور ده ها هزار نفر» و مانند آنها از تاثیر این حضور بر کلمات خبر می داد. حضوری که سبب حیرت جهانیان و جاودانگی نهم دی ماه در تاریخ معاصر ایران زمین شد.

توان ایران در دفع حملات سایبری

در هفته گذشته یک روزنامه آمریکایی به توانمندی ایران در دفع حملات سایبری آمریکا و رژیم صهیونیستی به تاسیسات فنی‌اش پرداخت.

سلاح جدیدی به نام تروریسم رسانه‌ای غرب

حذف پخش شبکه‌های ایرانی «پرس تی وی» و «هیسپان تی وی» توسط یک شرکت اروپایی، بار دیگر شعار‌های آزادی بیان اروپایی را با چالش جدی روبه‌رو کرده است. شرکت اسپانیایی «هیسپا ست»، از روز اول دی‌ماه پخش دو شبکه خبری ایرانی را به بهانه تبعیت از قوانین اتحادیه اروپا متوقف کرد.

«آسوشیتدپرس» را چه کسانی هدایت می‌کنند؟

بیشتر کارشناسان براین اعتقادند که تصاویر ماهواره ای از موساد به دست آسوشیتدپرس می رسیده و معمولا نام منابع خبری به صورت بی نام ذکر می شده است.

ضعف رسانه‌ای ما و تشنگان حقیقت در جهان

جمعی از دوستان دانشجوی فعال ایرانی دانشگاه ماستریخت هلند که فعالیت‌های زیادی در مورد مساله فلسطین در هلند دارند در حد توان خود ایده مناسبی را اجرا کردند. آنها فیلم ایرانی “بازمانده” سیف اله داد را بصورت زیر نویس انگلیسی تهیه و در دی‌وی‌دی‌های مجزا با لوگو و بسته‌بندی‌های مناسب تهیه و برای اساتید مختلف دانشگاه‌های هلند پست کردند که در جای خودش با این‌همه امکانات مادی و رسانه‌ای بشدت محدود دوستان اقدام درخور توجهی بود.

گزارش آسیاتایمز: پوشش خبری تحولات سوریه؛ جنگ اطلاعات

در غالب برنامه های خبری در غرب، خبری از سیل عظیم جنگجویان شورشی و بنیادگرای غیر سوری که وارد خاک این کشور می شوند منعکس نمی شود. در جریان غالب رسانه ای در غرب خبری از فعالیت های روزافزون پیکارگران بنیادگرا در خاک سوریه منعکس نمی شود. در این رسانه ها از این واقعیت که در طی این 14 ماه بحران، حمایت از اسد به دلیل واهمه ی از گسترش نا امنی در سوریه ، افزایش یافته است، سخنی به میان نمی آید.

یک گام تا فروپاشی امپراطوری رسانه‌ای

بالاخره پس از کشمکش‌های فراوان «رابرت مردوخ» از مدیریت شرکت‌های رسانه‌ای خود استعفا داده و یک گام به فروپاشی امپراطوری رسانه‌ای خود نزدیک‌تر شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.