استفاده‌ی بد از یگانه ابزار ناقص نظام

نگویید ما این شخصیت را باید تجلیل کنیم، شاید آن‌ها جذب بشوند؛ نه، شما ببینید آیا در تجلیل این شخصیت، نقطه‌ی منفی‌ای وجود ندارد؟ نگویید ما باید با این آقا مصاحبه کنیم، یا سخنرانی این آقا را در فلان سمینار یا در فلان مجموعه پخش کنیم، برای این‌که آن جناح هم به این کانال علاقه‌مند بشوند؛ نه، شما نگاه کنید ببینید آیا این حرکت شما برای آن هدفگیری اصلی ضرری دارد یا ندارد؛ اگر ضرر دارد، اصلاً ملاحظه نکنید که فلان کسان ممکن است با این کار جذب بشوند؛ نه، بگذارید جذب نشوند؛ کاملاً صریح عمل کنید.

از در بیرونم کنند، از پنجره می‌آیم!

بعد از اعلام بازنشستگی یکی از معاونان صداوسیما و یکی از مدیران میانی این رسانه، در اقدامی عجیب هر دو در یکی از شرکتهای وابسته به صدا و سیما منصوب شدند!

دستِ خالی رسانه ملی برای نسل جدید

در حالی که صدا و سیما فراگیرترین و تاثیرگذارترین رسانه در کشورمان است ولی به نظر می‌رسد ظرفیت‌های این رسانه به درستی در خدمت تربیت نسل جدید قرار نگرفته و رسانه ملی نیازمند بازنگری در این حوزه است.

آرشیو صداوسیما ۲۰۰ هزار حلقه نگاتیو دارد

مدیرکل آرشیو صداوسیما درباره وضعیت آرشیو عظیم رسانه ملی توضیح داد و اعلام کرد شبکه مستند اولین میزبان آثار ارتقا یافته و با کیفیت خواهد بود

مناظره خوب تلویزیونی چگونه است؟

علی‌اکبر عبدالرشیدی – مجری برنامه‌های اقتصادی تلویزیون – درباره نحوه برگزاری یک مناظره صحیح تلویزیونی، طرح سوالات مناسب در مناظره‌های تلویزیونی، توانمندی مجریان مناظره و همچنین مسائلی که باید در مناظره‌های تلویزیونی رعایت شود‌، توضیحاتی را ارائه داد.

پخش ۱۰۰هزار دقیقه برنامه با موضوع هسته‌ای

براساس اعلام روابط عمومی رسانه ملی، از ابتدای امسال تا پایان تیرماه، بیش از ۱۰۰ هزار دقیقه برنامه با موضوع هسته‌ای از شبکه‌های مختلف صداوسیما پخش شده است

نور امید و همدلی در «صداوسیما»

موج استقبال از حرکت جدید رسانه ملی در واقعگرایی در بازنمایی مهاجرین افغانستانی همچنان ادامه دارد. این آغاز فصلی بزرگ در روابط دو ملت است.

آیا سرافراز اشتباه صفارهرندی را تکرار می کند؟

باوجود همه انتقادها و انذارها در چند ماه اخیر محمد آفریده هنوز در شبکه مستند حضور دارد. او همچنان در پوشش «عضو اتاق فکر» تبدیل به همه کاره این شبکه شده است. محمد تاجیک مدیر تازه نفس این شبکه که اتفاقا بر خلاف «آقای همه کاره» بد سابقه هم نیست مصاحبه می کند و همچنان قصد ماله کشیدن به این دیوار کج را دارد…

سنگ‌هایی که قابلیت درمانی دارند

یک هنرمند فعال در رشته تراش سنگ‌های قیمتی به خاصیت درمانی سنگ‌ها اشاره و بیان کرد: برخی به نیرو و انرژی سنگ‌ها باور دارند. ضمن این‌که هر سنگ، با توجه به باورهای مذهبی طالبان خاص خود را در ایران دارد.

امسال سال هم زبانی است نه تک زبانی

انتظار ما از شما این است که از این رویکرد یک طرفه و کانالیزه نمودن رسانه ملی اجتناب نموده و اجازه بدهید تمامی منتقدین و موافقین این تفاهم نامه ها و توافقنامه ها و بیانیه ها و … زیر چتر رسانه ملی جمع شده و دیدگاه هایشان را ارائه نمایند تا این شائبه را که صدا و سیما بدلیل وابستگی مالی به دولت، اجازه شنیده شدن صدای منتقدین را به جامعه نمی دهد از اذهان بزدایید.