ظرفیت «حلال فود» برای معرفی ایران و اسلام به جهان

یک مثل قدیمی در دیپلماسی عمومی آمریکا می‌گوید “با شناختن ما، ما را دوست خواهید داشت”. اما دیپلماسی غذا شعار دیگری دارد: “با چشیدن ما، ما را دوست خواهید داشت “.

فتح دوباره‌ی آندلس؛ نگاهی به آینده بیداری اسلامی و فتح اروپا در موج چهارم

عده ای از پرسشگران و تحلیل گران با توجه به این تاریخ می پرسند چگونه ممکن است پس از طی تجربه قرون وسطا در غرب و گذار از ساحت دینی و به عوالم دنیایی در تفکر غربی ، اروپای جدید توسط موج جدیدی از اسلام خواهی فتح گردد . عده ای از مفسران سیاسی این سخن را تنها یک پاراپاگاندای سیاسی خواندند و عده ای آن را چونان سخن رهبران شوروی یک توهم ایدئولوژیک دانستند . اما حرف ما در زمینه وارد شدن موج بیداری اسلامی به اروپا دو وجه دارد . وجه اول امکان وقوع و وجه دوم دلایل پیدایش و وقوع آن در آینده .

بانگ اذان در آتن طنین انداز می شود

ولت یونان اعلام کرده است که بودجه ای را برای ساخت سریع مسجدی که قرار است تا شش ماه آینده در یکی از مناطق نزدیک به آتن بنا شود ، اختصاص دهد.

راز مسلمان شدن مجریان و خبرنگاران زن انگلیس

روزنامه “دیلی میل” با اشاره به افزایش تعداد خبرنگاران زن انگلیسی تازه مسلمان، روی آوردن زنان خبرنگار به دین اسلام را جست و جوی زندگی معنوی عنوان كرد. آمارها حكایت از آن دارد كه ایمان آوردن به دین اسلام پدیده جدیدی نیست بلكه تحولی مهم است كه در اروپا به وقوع می انجامد و اسلام در نهایت با سرعت بیشتری نسبت به دیگر ادیان در حال رشد است.

از غزه تا حرم حضرت معصومه (س)

خواهر زن توني بلر نخست وزير سابق انگليس كه اخيرا به دين مبين اسلام مشرف شده گفت: اين حس احترام و علاقه به اسلام از سفرم به غزه شروع شد و رو به رشد بود. شش هفته پيش زماني كه به ايران آمدم و به حرم حضرت معصومه رفتم كه آنجا براي اولين بار ارتباط با الله را تجربه كردم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.