جزئیات جدید از بازداشت یکی از مدیران پتروپارس به اتهام رشوه چند میلیارد تومانی

«آ.م» یکی از مدیران شرکت نفتی پتروپارس که مدت 15 سال در این شرکت مشغول به کار بوده است چندی پیش به اتهام دریافت رشوه چند میلیارد تومانی بازداشت شد.

۱۱میلیون‌دلار‌ جریمه‌ و ۳۵۶۸‌ روز‌ زندان

مهدی هاشمی فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که با ۱۲ اتهام در زمینه اختلاس، ارتشا و جرائم امنیتی روز یکشنبه به زندان اوین رفته است باید ۳۵۶۸ روز را براساس رأی دادگاه پشت میله‌های زندان سپری کند.

فرجام پرونده رشوه‌خواری مهدی هاشمی

آیا از میلیون‌ها دلار رشوه‌ای که هاشمی از غول‌های نفتی بابت زدن چوب حراج به منابع طبیعی ایران دریافت کرد، سهمی به افراد دیگری نیز رسید تا زیر بار این قراردادهای ترکمنچای‌گونه بروند؟

پرداخت 5 میلیون دلاری استات اویل به مهدی هاشمی

در ژوئن ۲۰۰۲(خرداد ۱۳۸۱) و زانویه ۲۰۰۳ شرکت نفت دولتی نروژ، دو نوبت به یک کارمند رسمی دولت که فرزند رئیس جمهور اسبق ایران و مدیر عامل سازمان بهینه سازی مصرف سوخت بوده است، مبلغ ۲/۵ میلیون دلار می پردازد تا وی به استات اویل برای انعقاد قراردادی در پارس جنوبی کمک کند. و مشارکت بعدی در صنعت استخراج نفت را برای آن تسهیل نماید. استات اویل میپذیرد که تا ۱۰ سال بعد نیز سالانه یک میلیون دلار، یعنی جمعا ۲/۱۵ میلیون به طرف ایرانی پرداخت کند.

استات‌اویل چگونه به طرف ایرانی رشوه می‌داد؟

موضوع کشف فساد پرداخت رشوه از سوی استات‌اویل به جونیور، همان فرد بانفوذ ایرانی، توانست سند محکمی برای رد و بدل شدن رشوه در قرارداد استات‌اویل باشد. در این میان آنچه باید فاش شود، نام جونیور است. براساس گزاره‌های مشهود، جونیور در ازای فراهم کردن حضور استات‌اویل در صنعت نفت و گاز ایران، خواستار انتقال مبالغی به شرکت‌های وابسته به عباس یزدان‌پناه شده است.

ادعای رشوه پادشاه عربستان به آقازاده اردوغان

پادشاه عربستان مالک زمین های بزرگی در ” سودا تپه ” در منطقه اسکودار استانبول است که 57 هزار و 470 متر مربع مساحت دارد. این زمین ها 30 سال پیش (1984) از سوی ملک عبدالله پادشاه کنونی عربستان خریداری شد و مجوز ساخت هتلی بزرگ در آنجا صادر شده است.

اولمرت به اتهام رشوه‌خواری مجرم شناخته شد

یک دادگاه اسرائیلی، روز دوشنبه، نخست وزیر سابق این رژیم را به اتهام رشوه خواری مجرم معرفی کرد.

محرومیت در انتظار پزشکان زیرمیزی بگیر

برای سر و سامان دادن به وضعیت تعرفه‌های پزشکی 4 کمیسیون تعرفه برای بهینه‌سازی خدمات پزشکی و احصای قیمت تمام شده خدمات تشکیل شده است.

یزدان‌پناه؛ سایه‌ای که بر سر کرسنت سنگینی می‌کند

نام بیش از همه چیز با پرونده کرسنت پیوند خورده است، پرونده ای که مقامات جمهوری اسلامی مدعی فساد گسترده آن هستند و با وجود شکایت طرف اماراتی به دادگاه لاهه تاکنون در سه داوری صورت گرفته به دلیل روشن بودن فساد در آن نتیجه داوری به نفع ایران اعلام شده است.

تقاضای جنبش دانشجویی از روحانی برای پیگیری پرونده کرسنت

جنبش دانشجویی اتفاقات مربوط به پرونده(و البته اقدامات هیئت مصالحه با شرکت کرسنت) را به دقت رصد می­کند و در صورت هرگونه انحراف از مسیر صحیح، که همانا اثبات وقوع فساد در پرونده و صدور قطعی حکم دادگاه بر علیه طرف اماراتی است، نسبت به آگاهی بخشی به افکار عمومی و معرفی افرادی که در پیگیری این مساله کوتاهی کرده اند از هیچ اقدامی فروگذار نمی کند و حقایق را برای ملت عزیز ایران افشا خواهد کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.