مستند غیرجنگی «رضا برجی» پخش می‌شود/«آیین میزبانی» روایتی از موکب‌داران عراقی در اربعین حسینی

«آیین میزبانی» به کارگردانی رضا برجی و محمود نیکبخت از امروز به مدت ۷ شب از شبکه مستند ساعت ۱۸ پخش می شود

مستندسازی بحران در ایران جایی ندارد

رضا برجی با انتقاد از نبود تسهیلات و شرایطی برای حضور مستندسازان ایرانی در بحران‌های منطقه، پیشنهاد داد پایگاهی برای ساماندهی این امور به وجود آید.

فیلمسازان، شهدای افغانستانی را از مظلومیت خارج کنند

ما باید بنشینیم و ببینیم که چقدر در نیامدن حضرت ولی‌عصر (عج) مقصر بوده‌ایم و من و تو فیلمساز برای آمدن آقا چه کرده‌ایم؟ ما زمینه را فراهم نکرده‌ایم نشان می‌دهد که ما مانع اتفاق افتادن فرج هستیم و به عنوان فیلمساز باید این را نشان دهیم و هر فردی باید نشان دهد که برای آمدن ایشان چه می‌تواند انجام دهد.

عکس: سعید قاسمی و رضا‌ برجی در بوسنی

در خلال جنگ بوسنی و نسل کشی مسلمانان بوسنی و هرزگوین رضا برجی مستندساز بحران با حضور در این کشور به ثبت این رخداد پرداخت. در عکس زیر او و حاج سعید قاسمی در میان رزمندگان بوسنی و هرزگوین دیده می‌شوند.

تفکر دفاع مقدس جنگ نرم را خنثی می‌کند

یک مستندساز دفاع مقدس گفت:نباید مقوله فرهنگ مورد غفلت و بی‌توجهی قرار گیرد چرا که اگر امروز به هوش نباشیم و دچار غفلت شویم، فردا باید شاهد زیان‌ها و لطمات عمیق فرهنگی و اجتماعی در جامعه باشیم.

پیروزی حزب‌الله لبنان در قاب مستند +فیلم

جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه مردم لبنان یکی از اتفاقات چندسال اخیر است که مورد توجه تعدادی از فیلمسازان انقلاب قرار گرفته است و از جنبه های مختلفی به این رویداد پرداخته‌اند.. از نگاه تاریخی گرفته تا بررسی مسائل نظامی، از بررسی دلایل شکل گیری جنگ تا بررسی استفاده از سلاح های کشنده و نامتعارف توسط رژیم صهیونیستی.

گزارش تصویری: چهره‌های جبهه فرهنگی انقلاب در افطاری حسینیه هنر

ضیافت افطار حسینیه هنر با شرکت دهها چهره و فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد.

مستند «سال‌های گلوله و زنبق» تدوین شد

برجی، کارگردان مستند «سال‌های گلوله و زنبق» از پایان فیلم‌برداری و تدوین این مجموعه خبر داد و گفت: اکنون بعد از اتمام تدوین مشغول نوشتن نریشن هستیم.

روایت آخرین خداحافظی با شهید آوینی

رضابرجی گفت: ما بايد به جوانانمان اميد و ميدان بدهيم. بايد بفهميم جوانان ما گناه نکرده‎اند که جنگ را نديده‎اند و با ما توي حلبچه نبوده‎اند. از طرفي اين بچه‎‎ها دارند چيز‎هايي را مي‎بينند که ما نديده‎ايم.

«قاب حماسه» برگزیدگان خود را شناخت

برجی با تأکید بر ضرورت تداوم این جشنواره و گسترش جشنواره های عکس شهروندی با مضامین ارزشی افزود: اینکه در یک جشنواره فرهنگی و هنری هر شهروند –حتی اگر عکاس حرفه ای نباشد- بتواند عکس های خود را از حماسه 22 بهمن ماه ثبت کند و به نمایش بگذارد، اقدامی جدید و بدیع است. در جشنواره قاب حماسه هر شهروند با نگاه خود جلوه ای نو از راهپیمایی مردم در روز 22 بهمن ماه را دیده و ثبت کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.