نمایندگان مجلس با هیچکس بیعت نکرده‌اند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس برای دادن رای اعتماد به یک وزیر مؤلفه‌هایی دارد که با توجه به آن عمل می‌کند. نمایندگان مجلس با هیچکس بیعت نکرده‌اند و کسی که معرفی می‌شود، حتما نباید رای اعتماد بگیرد.

داستان هزار و یک‌شب وزارت‌علوم دولت‌یازدهم

پس از گذشت بیش از یکسال از فعالیت دولت یازدهم هنوز وزارت علوم به سر و سامان نرسیده و بعد از انتخاب دو سرپرست و یک وزیر همچنان این وزارتخانه بدون وزیر به سر می‌برد.

بازهم روحانی به مجلس می گوید اهلاوسهلا؟

بلاخره جنجال ها بر سر بورسیه های غیر قانونی پایان یافت و دولت درآستانه بررسی صلاحیت گزینه پیشنهادی وزیرعلوم در مجلس شورای اسلامی، گزارشی از نحوه اعزام دانشجو به خارج از کشور از سال 88 تا 92 ارائه کرد.

رئیس‌جمهور بازهم از لزوم «نقد» توسط دانشگاهیان گفت

حضور دانشگاه و دانشجو در مسائل سیاسی به این معنا نیست که تنها در مسائل سیاست داخلی اظهار نظر شود که البته این حق دانشجوست. آقای روحانی افزود: پس محیط زیست چه می شود؟ نباید در این مسئله اظهار نظر شود؟ خشکسالی چه؟ کم‌آبی چه؟ صادرات و واردات چه؟ نباید در این مسائل اظهار نظر شود؟ درباره مسائل اقتصادی چه؟ نباید درباره این مسئله اظهار نظر شود؟

روایت قابل تامل علی مطهری از استیضاح

دولت ضعیف عمل کرد. ارتباط قوی و گسترده با نمایندگان نداشت. رئیس‌جمهور هم در جلسه شرکت نکرد و این خطا بود. من پیغام داده بودم که ایشان حتی پنج دقیقه حضور پیدا کند و چند جمله سخن بگوید و بعد به سفر استانی برود ولی نیامدند. در انتخاب دو نماینده مخالف استیضاح هم خوب عمل نکردند. خلاصه دولت به گونه‌ای رفتار کرد که گویی عزل وزیر برایش چندان مهم نبود، در حالی که با اندکی تلاش بیشتر و تغییر رأی 10 نماینده می‌شد این اتفاق نیفتد.

صاحب عزای برکناری فرجی‌دانا کیست؟

سخنگوی سازمان تروریستی مارکسیستی چریک‌های فدایی خلق نیز در مقاله‌ای رنجیدگی خود را اعلام کرده است:
«عزل فرجی دانا البته نه فقط خدمتی به آرامش دانشگاههای کشور نمی‌کند، بلکه زمینه‌های تقابل بسیج و دانشجویان را تشدید می‌کند. مجلس اسلامی با عزل فرجی دانا سرسپردگی خود را به بیت رهبری و بیگانگی خود را با دانشگاهیان به نمایش گذاشت. مجلس با این اقدام در انظار عمومی بی‌اعتبار‌تر شد.»

عکس: مجلس شاخ فتنه را شکست

تیتر کیهان در خصوص استیضاح رضا فرجی‌دانا و رای عدم اعتماد مجلس به او.

فرجی‌دانا از کابینه «تدبیر و امید» جدا شد

سرانجام جلسه استیضاح یکی از پرحاشیه‎ترین وزرای دولت یازدهم امروز برگزار شد و با وجود پادرمیانی علی لاریجانی در دقایق آخر، باز هم مجلس حاضر به اعتماد مجدد به دکتر فرجی دانا نشد تا وزیر علوم دولت یازدهم با 145 رای موافق، 110 رای مخالف و 15 رای ممتنع اولین مسافری باشد که از قطار دولت یازدهم پیاده می‎شود.

ابوترابی‌فرد قول و قرار با فرجی‌دانا را تکذیب‌کرد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اخبار منتشره درباره مذاکره وی برای لغو استیضاح وزیر علوم صحت ندارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.