وظيفه داريم صداي مظلوميت را به ديگران برسانيم

حالا كه همه‌ي رسانه‌هاي مهم دنيا چشم و لب بسته‌اند و وجدان به حراج گذاشته‌اند، هر كدام از ما به اندازه‌ي خود و به تكليف انساني خود، وظيفه داريم صداي اين مظلوميت را به ديگران برسانيم و در كنار سفره‌هاي افطار خود با دلي شكسته براي‌شان دعا كنيم.

میرکریمی ساخت مستند پرتره سرداران شهید را آغاز کرد

سیدرضا میرکریمی ساخت مستند سرداران شهید ابراهیم همت، مهدی باکری، احمد متوسلیان، محمدجهان‌آرا، مصطفی چمران، عباس دوران، مهدی زین‌الدین، محمد بروجردی و حسین خرازی را به تهیه‌کنندگی محمد پیرهادی آغاز کرد.

میرکریمی با «یه حبه قند» به دانشگاه استنفورد می‌رود

این فیلم در اولین نمایش خود در این جشنواره که روز یکشنبه سوم اردیبهشت‌ماه در سالن مخصوص انجمن سینمایی سان فرانسیسکو به نمایش در آمد و با استقبال مواجه شد.

اكران «یه حبه قند» در جشنواره فیلم سان فرانسیسکو

فیلم سینمایی «یه حبه قند» به کارگردانی رضا میرکریمی در پنجاه و پنجمین جشنواره بین‌المللی سان فرانسیسکو روی پرده می رود.

«یه حبه قند» و «جدایی نادر ازسیمین»؛ تفاوت دو دیدگاه از زندگی ایرانی

«جدایی نادر ازسیمین» و «یه حبه قند»؛ آنچه به ذهن بیننده متبادر می‌شود این است که در یکی باید از محیط دروغ و خیانت به فرنگ گریخت و فرار را برقرار ترجیح داد اما در دیگری باید ماند و با همین زیبایی‌ها زندگی کرد و عطای زندگی فرنگی را به لقایش بخشید.

شهدا در کوچه‌ها و اتوبان‌ها محصورند؛ «سرداران شهید» را می‌سازم

کارگردان فیلم «یه حبه قند» با اشاره به اینکه سینمای ایران نسبت به دیگر حوزه‌ها دین خود را ادا کرده است، گفت: شهیدان در اتوبان‌ها، استادیوم‌ها و کوچه‌ها محصور شده و آزاد نیستند، به همین دلیل در فکر ساختن مجموعه «سرداران شهید» هستم.

«یه حبه قند» در «پارک ملت»

میرکریمی و بازیگران فیلم «یه حبه قند» چهارشنبه شب در برنامه پارک ملت حضورخواهند یافت.

از سینمای خاکستری روشنفکری تا دنیای هزار رنگ «یک حبه قند»

«یک حبه قند» رضا می‌رکریمی اما متعلق به سینمای دیگری است. سینمایی که در آن کمتر حضوری از خاکستری و رنگ‌های سرد می‌توان یافت. نسل انقلاب حتی اگر قصه اعتراض را روایت کنند در آن امید موج می‌زند، فریاد می‌زنند، شکایت می‌کنند اما رنگ‌هایشان سرخ است و به کبودی مرگ تنه نمی‌زند.

فیلمبرداری «حضرت محمد (ص)» آغاز می شود

مجید مجیدی در اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه دینی از آغاز فیلم برداری «حضرت محمد (ص)» در چند روز آینده خبر داد.

«یه حبه قند»؛شیرینی زندگی ایرانی

یه حبه قند بدون آنکه بخواهد ژست های روشنفکری مرسوم در سینمای امروز را به خود بگیرد به روایت داستانی ساده و باورکردنی می‌پردازد، داستان و شخصیت هایی که برای ما بیگانه نیستند، گویی همه ما خاطراتی داریم که با دیدن این فیلم در ما زنده شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.