توهم توطئه چپ برای تطهیر آمریکا و انگلیس

مهمترین ابزار برای فرافکنی نقش استعمار انگلیس و آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد، برجسته کردن خطر دخالت شوروی است. برخی در این جهت چنان پیش رفته‌اند که کودتا را اجتناب‌ناپذیر و بلکه واقعه‌ای مثبت می انگارند.

این دولت وابستگی به خارج را تشدید می‌کند

در حالیکه در جوامع سرمایه‌داری اروپا و امریکا هر سال لیست اسامی میلیاردها و چگونگی به دست آوردن این ثروت در مطبوعات برای اطلاع عام منتشر می‌گردد، در جامعه ما ساختار اقتصادی و اجتماعی بخش خصوصی و چگونگی دست‌یابی آنها بدان ثروت مخفی مانده است و مخفی می‌ماند. کشف چرایی این مسئله، بسیار مهم است. همچنان‌که درباره فرار سرمایه از ایران هم مطلبی منتشر نمی‌شود.

چرا دکتر سبحانی؟

عدالت به عنوان یکی از کلیدواژه‌های دکتر سبحانی، یک مفهوم صرفا اقتصادی نیست. عدالت؛ وجه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هم دارد و شاید مهمترین بعد عدالت سیاسی، امکان حضور همه افراد واجد صفات رجل سیاسی در عرصه کاندیداتوری ریاست جمهوزی، تأیید صلاحیت آنان در شورای نگهبان و رقابت سالم و برابر در این عرصه است.

روایتی از نارداران؛ پایتخت تشیع و موسیقی آذربایجان

من نارداران –زادگاه خودم را- «قم جمهوری آذربایجان» می‌دانم. اگرچه اهمیت و تقدس این خطه موجب شده که اهالی آن و علما و روشنفکرانش همواره مورد آزار و اذیت مخالفان اسلام و دین باشند، با این حال این دشمنان هیچ گاه نتوانسته اند کاری از پیش ببرند. سالهاست که ما را اذیت می کنند و هر حرکتی را که نشانی از اسلام و بویژه تشیع داشته باشد، سرکوب می‌نمایند. بسیاری از اهالی نارداران را در طی سالهای گذشته ربوده‌اند که بعدها آثارشان را از ته چاه ها و حتی دریاها پیدا کرده‌ایم. این است زادگاه من، نارداران.

مردم مَحرَم نظام اند یا نه؟

مصطفی مستور در یکی از داستانهایش می نویسد: «خدا از شدت حضور مخفی است». من هم هر بار که به راهپیمایی 22 بهمن می روم و سیل جمعیت را مشاهده می کنم و بعد انعکاس رسانه ها از حضور مردم را، یاد این جمله می افتم و با خود می گوبم که عن قریب است از شدت حضور ملت در صحنه حماسه 22 بهمن، خواسته های همان ملت مخفی گردد و فراموش!

مسئولین فرهنگی دانشگاه‌ها و سیاست امامزاده‌کشی

پای حرف های مسئولین وزارت علوم که بنشینید؛ می گویند کرسی های آزاداندیشی وظیفه ما نیست، خود دانشجویان باید پیگیری کنند. ما فقط آیین نامه و ضوابط را تنظیم می کنیم؛ اجرا کردنش با دانشجوهاست. اما وقتی سراغ دانشجوها می روی، می گویند ما برای راه انداختن کرسی های آزاداندیشی اقدام کردیم، اما آنقدر سنگ جلوی پایمان انداختند که یا از خیرش گذشتیم و یا اگر هم یکی دو مورد برگزار کردیم؛ عواقبش دامنگیرمان شد و به کمیته انضباطی احضارمان کردند و هیئت نظارت بر تشکلها؛ با تشکلمان برخورد کرد و …

آنچه امام درباره وعده «آب و برق مجانی» به محرومین گفت

وظیفه انقلاب، بیش از رشد مادی مردم، رشد معنوی آنان است. در حقیقت امام به خاطر این که مبادا این قبیل وعده‌های دولتی، انقلاب اسلامی را به انقلابی صرفا مادی و با اهدافی مادی تبدیل کند، مصوبه دولت موقت را اینچنین تصحیح می‌کند که دلخوش به این نباشید که آب و برق مجانی می‌شود!

شهید مسیحی، سند اسلامی بودن انقلاب!

اگر چریک های فدایی خلق به تنها شهیدشان در روزهای پیروزی انقلاب در جریان تسخیر رادیو می‌نازند، خوب است بدانید که ارامنه ایران هم شهید سرافرازی دارند که در همان روز و در همان واقعه به شهادت رسیده است. وارطان آراكليان؛ اولين شهيد اقليت‌های مذهبی در جريان انقلاب و از فعالان انقلابی بود. شهادت وارطان سند اسلامی بودن و مردمی بودن انقلاب ماست.

روزشمار مواضع حضرت امام در نوفل‎لوشاتو

در مدت اقامت چهارماهه امام در پاریس، نوفل لوشاتو مهمترین مرکز خبری جهان بود و مصاحبه‎‎های متعدد و دیدار‎های مختلف امام دیدگاه‎‎های ایشان را در زمینه حکومت اسلامی و هدف‎های آتی نهضت برای جهانیان بازگو می‎کرد. به این ترتیب جمع بیشتری از مردم جهان با اندیشه و قیام ایشان آشنا شدند و از همین جا بود که امام بحرانی‎ترین دوران نهضت را در ایران رهبری کرد.

صدور انقلاب به زبان موسیقی

آخرین روزهای منتهی به پیروزی انقلاب و پس از آن، اوج شکوفایی هنر انقلاب بود. اهالی موسیقی هم همچون دیگر هنرمندان دست به ابتکارات تازه ای زدند و بدعت هایی بوجود آوردند. گاه حاصل کار دو گروه مختلف در دو رشه هنری هم افزایی ایجاد می کرد و بر این تازگی و نوآوری ها می افزود. من جمله آهنگهایی که برای اولین بار در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران آفریده شدند و در فضای نمایشگاه «پوسترهای انقلاب» در بهمن ماه 57 به گوش مردم رسید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.