برانداز بازی!

کاریکاتورها به دلیل ارائه تصویری غیر واقعی و ناموزون نسبت به واقعیت، مضحک و خنده دار به نظر می‌رسند. بررسی گروه‌های برانداز و سنجش آنها با ملاک‌ها و ویژگی‌های کنش‌های جمعی حقیقی و جنبش‌های اجتماعی ملی، بیانگر همین تفاوت‌های مضحک و تصاویر ناموزون است. این گروه‌ها، خود را به عنوان یک اقدام جمعی و یا جنبش اجتماعی با رنگ و بویی ملی نشان می‌دهند!

عکس: حمایت ربع پهلوی از آزادی‌های یواشکی

ربع پهلوی از صفحه آزادی‌های یواشکی حمایت کرد. این صفحه توسط مسیح علی‌نژاد خبرنگار ضدانقلاب برای ترغیب به کشف حجاب زنان ایجاد شده است. تلاش های پهلوی اول برای کشف حجاب اجباری زنان ایران با شکست مواجه گردید.

طرفداران انگلیسی نبودن رضاخان، ساده‌لوحند

بریتانیا سلطان بلامنازع وقایع در ایران بود و ساده‌لوحانه است که فکر کنیم کودتایی که ممکن است به تغییر سیستم سیاسی منتهی شود در کشوری رخ دهد و بدون نظارت قدرت بلامنازع وقت صورت گیرد. خاطرات آبرون ساید و وصیت‌نامه اردشیرجی نیز نقش پررنگ عاملان سیاست‌های استعماری بریتانیا را در به قدرت رساندن رضاخان نشان می‌دهد.

چوب حراج رضا خان بر آثار باستانی ایران

پروفسور پوپ گفت که دیدارش با شاه ۱۵ دقیقه به طول انجامید و وزیر دربار، تیمورتاش و رئیس تشریفات، امیرنظام به‌عنوان مترجم در آن حضور داشتند. پروفسور پوپ تعجب کرده بود که شاه از خود سخن نمی‌گفت و همه جملات را تیمور در گوشش زمزمه می‌کرد

توهین جدید رضا پهلوی به ملت ایران

رضا پهلوی، فرزند شاه مخلوع ایران، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری راشاتودی با محور انتخابات ریاست‌جمهوری، مردم را هدف توهین قرار داد و مشارکت گسترده در انتخابات‌ را ناشی از دریافت رشوه دانست.

برنامه ویژه انجمن پادشاهی برای انتخابات

هفته گذشته سلطنت‌طلبان ورشکسته نشستی در پاریس برگزار کردند که در حاشیه آن تعدادی از عناصر ساواک رژیم ستم‌شاهی و از سرحلقه‌های گروهک تروریستی انجمن پادشاهی با ارائه طرحی ویژه خواهان اقدامات تروریستی در آستانه انتخابات شدند.

رضا پهلوی خواستار «تحریم بزرگ» شد

فرزند فراری شاه سابق که اکنون با ثروت به یغما برده از ملت ایران در جهان می‌چرخد و به خیال خود فعالیت سیاسی می‌کند، خواستار «تحریم بزرگ» انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

سرانجام دختران محمدرضا شاه چه شد؟

محمدرضا شاه پهلوی در خلال ازدواج‌های خود دارای ۳ دختر به نام‌های شهناز، فرحناز و لیلا شد؛ شهناز از ازدواج اول و فرحناز و لیلا از ازدواج سوم او بودند.

مهمانپرست: اشتباه تلویزیون چین سهوی بود

این هوشمندی در رسانه ها از جمله رسانه ملی چین وجود دارد که به شخصیت هایی که بین ملت ما جایگاهی ندارند نپردارند.

تلاش اصلاح‌طلبان صدای اپوزوسیون را درآورد

ادامه برگزاری نشست مشترک عده ای از فتنه گران به سرکردگی امیر ارجمند با اروپایی ها با اعتراض دیگر اپوزیسیون و اتهام تک خوری و انحصار طلبی به این جماعت همراه شده است .