داعش، عراق و غول چراغ جادو

ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم خط لوله عراق به ترکیه از استان نینوا و موصل می‌گذرد و ترکیه‌ی طرفدار اخوان که هم‌پیمان مصر مرسی بود باید تاوان اشتباهش را نه در قبال سوریه، بلکه در قضیه مصر بپردازد و باهدف ممانعت اردوغان از نزدیکی به ایران (که علائم آن ظاهرشده) مجبور شود مقابل کشورهای خلیج زانو بزند

مرقد «عمار یاسر» در سیطره داعش

استان رقه اولین منطقه ای بود که از کنترل دولت سوریه خارج شد و معارضین سوری اداره آن را به دست گرفتند. در ماههای اخیر، گروه داعش (الدولة الاسلامیة فی العراق والشام) با غلبه بر رقبا، توانست معارضین دیگر مانند ارتش آزاد سوریه را از رقه بیرون رانده و حکمران بلامنازع این استان شود.

گزارش‌تصویری: رایزنی فرهنگی ایران در لبنان پس از انفجار

روز چهارشنبه (30 بهمن) یک خودرو و یک موتور سیکلت بمب‌گذاری شده در منطقه تحت کنترل حزب‌الله و در نزدیکی مرکز رایزن فرهنگی ایران منفجر شد

تروریسم و لبخند

انتشار پیامک‌های طنز در سطح وسیع و به شکل‌های گوناگون، خصوصاً پس از هر بار انفجار تروریستی تکفیری‌ها، به منظور ایجاد روحیه در بین قشرهای مختلف مردم، به یکی از امور روزمره لبنانی‌ها بدل شده است. برخی‌ از آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

وصیت نامه فرمانده مجاهد، شهید حاج حسان اللقیس

برادرانم! شما را سفارش می کنم به ادامه دادن راه جهاد در مسیر حزب الله، که مسیر عزت و کرامت است، و سفارش می کنم به یاری رهبر حزب الله، سید حسن نصرالله، که به خدا قسم راهی را به سوی خدا نیافتم که سریعتر از این راه به رضایت خداوند منتهی شود، و رهبری را نیافتم که همچون ایشان بر مسیر هدایت قرار داشته باشد تا از او پیروی و تبعیت کنم.

احساس می کنم 200 سال عمر کرده ام

گاهی وقتها که زندگی و گذشته ام را مرور می کنم احساس می کنم 200 سال عمر کرده ام! و از اینکه پنجاه سال بیشتر ندارم در حیرت می مانم! این حجم اتفاقات، این همه حوادث و مشکلات و صعوبات… جای تعجب است همه متعلق به یک عمر پنجاه ساله باشد.

«حزب الله لبنان» موثرترین حزب در آینده مصر

مصر، ولی فقیه ندارد که در بحران ها، کلامش حجت باشد برای همه! دین در مصر تکه تکه شده بین سه گانه «سلفیه» و «اخوان المسلمین» و «الازهر». سلفی های مصر، قبله شان نه «مکه المکرمه» که «سعودیه» است و ادامه حیاتشان مرهون دلارهای نفتی امرای سعودی! انقدر در افراط غرق شده اند این جماعت تندرو که حتی «شیخ رمضان البوطی» سنی مذهب را وقتی با سیاست های تکفیری ها مخالفت می کند، همانقدر مصداق «کافر» می بینند که سرسخت ترین دشمنان اسلام را!

چه کسانی با تروریست های سوریه می جنگند؟

کسی مثل من که عدم مطلق هستم، چه دارد که به جبار آسمان عرضه بدارد جز اینکه تو دری به سوی خودت گشودی و آن را اهل بیت رسولت قرار دادی، شهادت می دهم که عاشق آنهایم و از دشمنانشان بیزارم، دین من همان دین آنها و قلبم همیشه با آنان است، و هر لحظه آماده برای یاریشان هستم. خدایا مرا از کسانی قرار بده که به وسیله آنها از دشمنان اهل بیت انتقام می گیری