جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

دین‌داری بی‌دردسر

این‌ها هرگز خود را مخاطب ندای قدسی «مالکم لا تقاتلون فی سبیل الله و المستضعفین» نمی‌دانند و فرج امام زمان (عج) را نه آخرین حلقه از مبارزات جبهه حق بلکه شروع آن و وظیفه خود را نه ساختن جامعه و حکومت اسلامی که انتظار برای از آسمان آمدن آن و انتظار ظهور منجی را نه امیدی برای مبارزه که فراغت از آن و نشستن تا زمان آغاز آن می‌دانند.

کفش‌های سه میلیونی برای آقازاده‌ها و مارک‌بازان

برخی از پاساژهای تهران درسالی که قرار است حمایت از تولید ملی دغدغه جدی برای ایرانیان باشد به ویترینی مجانی برای تبلیغ مارکهای خارجی تبدیل شده‌اند و با سوء استفاده از هیجانی کاذب به نام مارک‌بازی بازار پوشاک داخلی را کساد کرده‌اند.

زمینِ بازی شیطان

مبارزه با فساد را نمی توان تنها در بعد مبارزه با عوامل فاعلی آن و همچنین تنها در ابعاد فردی آن فروکاست. به عبارت دیگر لعن و نفرین به شیطان و استعاذه از شر شیطان رانده شده برای از میان بردن فساد گرچه لازم است ولی کفایت نمی کند. همچنین مبارزه با نفس و فساد ستیزی در عرصه فردی نیز برای ریشه کنی فسادهایی از جنس فساد بزرگ اقتصادی کافی نیست چرا که فساد اجتماعی راه حل اجتماعی می خواهد.

هرچه مقام بالاتر باشد، انتقادات شدیدتر شود تا طرف احساس قدرت نکند

طبع قدرت، دیکتاتوری می‌آورد یعنی انسان صاحب قدرت را به جایی می‌رساند که دیگر تحمل حرف مخالف را ندارند و از آنجا که قدرت دارد دستور به کارهایی ولو به زور را می‌دهد… رهبری که گذشت، باید هر کسی در هر مقامی و اگر بخواهد مؤثر باشد مقام هر چه بالا‌تر است باید انتقاد شدید‌تر باشد تا طرف احساس قدرت نکند و قدمی بر خلاف مصالح انقلاب و اسلام برندارند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.