لبنان؛ ۱۰ سال پس از ترور رفیق حریری

با وجود گذشت یک دهه از ترور نخست‌وزیر محبوب لبنان، هنوز ابهامات فراوانی درباره نحوه این جنایت وجود دارد؛ جنایتی که آب صاف “عروس خاورمیانه” را آنقدر گل‌‌آلود کرد که برای ماهیگیری غربی‌ها آماده شود.

خاندان‌حریری و بزرگ‌ترین زمین‌خواری تاریخ لبنان

درحالی که موضوع فساد مالی خاندان رفیق حریری در احداث پروژه “سولیدر” بیروت در رسانه‌های لبنان به عنوان بزرگ‌ترین زمین خواری تاریخ این کشور مطرح است، خسارت انصراف حریری‌ها از احداث پروژه ای مشابه در اردن را ولی‌عهد امارات پرداخت می‌کند.

حریری: آماده‌ام با حزب‌الله دولت تشکیل دهم

پیشتر گروه 14 مارس که سعد الحریری یکی از شخصیت‌های برجسته آن به شمار می‌آید مخالفت خود را با مشارکت حزب‌الله در دولت جدید اعلام کرده و مدعی شد که حزب‌الله در ترور محمد شطح، وزیر اقتصاد سابق لبنان و مشاور الحریری دست داشته است.

دولت لبنان پرونده شاهدان دروغين دادگاه حریری را بازگشايی كند

شيخ محمد يزبك از رهبران بلندپايه حزب الله لبنان ، از دولت اين كشور خواست كه رسيدگي به پرونده شاهدان دروغين را در اولويت خود قرار دهد.

نگاهی به ترکيب دادگاه ترور رفيق حريری

در بررسي عملکرد دادگاه بين المللي لبنان اولين سوالي که مطرح مي شود اين است که ترور رفيق حريري چه تفاوتي با ترورهاي ديگر، به عنوان نمونه ترور بي نظير بوتو، جان اف کندي و يا احمدشاه مسعود داشته که آمريکا، فرانسه و انگليس اين گونه به موضوع پرداخته و تمام امکانات بين المللي را براي رسيدگي به آن بسيج کرده اند؟

کیفرخواست دادگاه «حریری» حرکتی برای تلافی جنگ ۳۳ روزه است

دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنرانی شب شنبه خود در خصوص صدور کیفرخواست دادگاه بین‌المللی ترور حریری تاکید کرد: دادگاهی که رئیس آن دوست بزرگ اسرائیل باشد و تحقیق‌کنندگان آن حزب‌الله را یک گروهک تروریستی بدانند نمی‌تواند حقیقت را فاش کنند.

اگر آمریکا راستگو بود، قطعنامه ضد اسرائیل را وتو نمی‌کرد!

تلاش‌های دولت بحرین برای نشان دادن تظاهرات این کشور به عنوان تظاهراتی مذب شیعه و طایفه‌ای خاص با هوشیاری تمام مردم این کشور، ناکام ماند. هدف تظاهرات مردم بحرین در ابتدا برکناری حکومت و سقوط نظام نبود ولی به علت استفاده دولت از خشونت برای مقابله با مردم، برکناری و سقوط نظام هدف اصلی مردم قرار گرفت.

سعد حریری را دیگر به نخست‌وزیری نمی‌پذیریم

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان یکشنبه‌شب در سخنانی تصریح کرد که اقدام جنبش حزب‌الله در خارج کردن وزرای خود از دولت سعد حریری، اقدامی کاملا قانونی و مطابق با قانون اساسی لبنان بوده است. دبیر کل حزب‌الله لبنان اعلام کرد که با توجه به تجارب گذشته، مقاومت دیگر سعد حریری را به نخست‌وزیری نمی‌پذیرد.

الوعد الصادق؛ خون‌هایی که هرگز هدر نخواهند رفت!

نامی دیگر به فهرست طولانی شهدای مقاومت جهانی علیه صهیونیسم افزوده می شود. دکتر مجید شهریاری، دکتر مسعود علیمحمدی، محمود المبحوح، عماد مغنیه، رفیق حریری، عبدالعزیز رنتیسی، شیخ احمد یاسین، سید محمد باقر حکیم، سید عباس موسوی، شیخ راغب حرب …

واکنش‌های مطبوعات لبنان به سخنان سیدحسن نصرالله

بيروت – سخنان دوشنبه شب “سيد حسن نصر الله” دبيرکل حزب الله لبنان، علاوه بر واکنش هاي سران احزاب لبناني، بازتاب گسترده و واکنش هاي متفاوتي در مطبوعات اين کشور داشته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.