امیدواری آلمان به رونق روابط اقتصادی با ایران

آلمان امیدوار است بعد از تفاهم هسته‌ای ایران با گروه 5+1 در لوزان، روابط اقتصادی دو کشور رونق بیشتری گیرد آنها به مزیت ایران در عرصه‌های خودروسازی، ماشین‌سازی و تولید انرژی، چشم دوخته‌اند.

ایران‌وپاکستان تفاهم‌نامه پارلمانی امضا می‌کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ترک تهران به مقصد اسلام آباد گفت: در سفر دو روزه به پاکستان تفاهم نامه پارلمانی میان دو کشور به امضا می‌رسد.

سیاست سوداگری دلار در روسیه کلید خورد

سوداگری دلار در پی تحریمهای سنگین اواخر دولت دهم و کاهش شدید ارزش پول ملی کشور در مقابل دلار تجربه خوبی برای آمریکا بود تا این سیاست را در قبال روسیه و کاهش ارزش روبل شبیه سازی کند.

چند نکته در دیدارروحانی با روباه پیر

رییس جمهوری در این دیدار که روز چهارشنبه انجام شد، گفت: دولت ایران در پی تعامل سازنده با جهان بر مبنای احترام و منافع مشترک است و نسبت به انگلستان هم علاقمند به ایجاد رابطه خوب و توسعه مناسبات هستیم.

چرا رضاشاه صدای پای سرنوشت را نشنید؟

مطلب حاضر به این پرسش‌ها می‌پردازد که آیا کناره‌گیری رضاشاه اجتناب‌ناپذیر بود؟ چرا انگیزه‌های روانی، داخلی و بین‌المللی او را به سمت بی‌طرفی در جنگ سوق داد؟ بی‌طرفی او بر چه باورهایی استوار بود؟ و چرا او علاوه بر آنکه روبروی ارتش متفقین نایستاد، کناره‌گیری نمود؟

هدف‌اقتصادی اردوغان از‌سفر‌به‌تهران چیست؟

شکایت مقامات ترک از این است که آنکارا هم اکنون در ازای خرید هر ۱۰۰۰ متر مکعب گاز طبیعی از ایران، ۴۹۰ دلار پرداخت می‌کند، در حالی که برای خرید همین میزان گاز از جمهوری آذربایجان، ۳۳۵ دلار و از روسیه ۴۲۵ دلار می‌پردازد.

چین بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران است

در 10 ماه سال 2013 مقدار حجم تبادلات تجاری ایران و چین 31 میلیارد دلار بوده که 3.5 درصد نسبت به سال ماقبل افزایش داشته است.

روابط اقتصادی، دم خروس اسرائیل ستیزی ترکیه

وزیر اقتصاد ترکیه گفت: کانال‌های تجاری ترکیه و اسراییل باز است و در هفت ماه اول سال‌جاری میلادی صادرات ترکیه به اسراییل نزدیک به ۵/۱ میلیارد دلار و واردات از اسراییل نیز در حدود ۲/۱ میلیارد دلار بوده و ترکیه در حدود ۲۵۰ میلیون دلار مازاد تجاری در مناسبات با اسراییل دارد.

اعتراف فاکس‌نیوز: سياست تحريم آمريكا عليه ايران شكست خورده است

فاكس نيوز طي گزارشي اذعان كرد سياست تحريم آمريكا عليه ايران شكست خورده است چرا كه كشورهاي بسياري از جمله آلمان، ايتاليا، چين، هند و ديگران با ايران مبادله تجاري دارند.

توافق محرمانه عربستان و قطر با تل‌آويو براي تامين نفت و گاز اسرائيل

منابع غربي از امضاي توافقنامه محرمانه‌اي بين رياض و تل‌آويو خبر دادند كه بر اساس آن، عربستان سعودي از طريق شركت‌هاي آمريكايي، نفت اسرائيل را تامين مي‌كند.