یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

ازروی جهل، آیت الله جنتی را تخریب نکنید

افزایش کارمندان سفارتخانه ها و کنسولگری ها، نیاز به اخذ مجوز از سوی کشور میزبان دارد و از سوی دیگر، افزایش تعداد کارمندان برخی سفارتخانه‌ها، نظیر انگلیس، یادآور سبقه ی روشنی در این زمینه نیست. به همین دلیل دولت عربستان، کاهش صدور ویزا را در این ایام که موعد اعزام بسیاری از کاروان‌ها به سرزمین وحی است، تبدیل به اهرمی برای فشار به جمهوری اسلامی ایران کرده تا به بهانه کمبود نیرو در سفارتخانه، بتواند مجوز ورود دیپلمات های خود به ایران را از طرف ایرانی بگیرد.

احتمال لغو تعدادی از پروازهای عمره گذاران

رئیس سازمان حج و زیارت ازاحتمال لغو تعدادی از پروازهای روز جمعه و شنبه زائران به عمره خبر داد و گفت: در صورتی که مشکل صدور روادید تافردا برطرف نشود، تعدادی از پروازها لغو و کل عملیات به مشکل می خورد.

لغو روادید ایران با ۱۲ کشور

وزیر اطلاعات از لغو روادید با ۱۲ کشور خبر داد و افزود: وزارت اطلاعات بستر مناسبی را برای امکان لغو روادید با کشورها ایجاد کرده است.

تاکید آمریکا بر ندادن روادید به حمید ابوطالبی

در واکنش ایران به این تصمیم آمریکا اعتراض کرده و در یک یادداشت رسمی برای سازمان ملل متحد، نوشته است که این تصمیم “پیامدهای منفی بر دیپلماسی چند جانبه دارد و “رویه خطرناکی در حقوق بین‌الملل و روابط بین دولت‌ها با سازمان‌های بین دولتی ایجاد خواهد کرد.”

گروگانگیرهایی که از آمریکا ویزا گرفتند

سال 89 عزت الله ضرغامی که یکی از دانشجویان پیرو خط امام بود به نیویورک قدم گذاشت. به منطقه ای که برای دانشجویان پیرو خط امام ممنوعه اعلام شده است. او سال 89 در جریان یکی از سفرهای محمود احمدی نژاد به نیویورک، رئیس جمهور سابق را همراهی می کرد. رئیس سازمان صدا و سیما درباره این سفر می گوید: «اولين سفري است كه با آقاي دكتر احمدي‌نژاد به نيويورك آمده‌ام و در بعضي از سفرهاي قبلي كه ايشان محبت داشتند و دعوت مي‌كردند، حضور نداشتم اما از طريق رسانه‌ها و بويژه خبرنگاران رسانه ملي كه در همه سفرها همراه ايشان بوده‌اند، خبرها و گزارش‌ها را پيگيري مي‌كردم.» تصویر معروفی از رئیس سازمان صدا و سیما زیر برج آزادی در آمریکا هم منتشر شده است.

حاشیه‌های انتصاب سفیر ایران در سازمان ملل

حاشیه های معرفی حمید ابوطالبی برای قرار گرفتن در جایگاه سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در روزهای گذشته در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفته است.

دوران تحقیر روابط بین‌الملل

عجبا که آمریکایی‌ها حاضر به فراموش کردن سیلی بین‌المللی که از جوانان انقلابی ایران دریافت کردند، نیستند اما ظاهرا ملت ایران «باید» همه جنایت‌های آمریکا در قبال خود را یکطرفه فراموش کند! یادتان هست جناب آقای وزیر امور خارجه! در اولین حضورتان در سیمای جمهوری اسلامی از ظهور طبقه‌ای قدرتمند از حامیان ایران در آمریکا با آرمان‌های ضدصهیونیستی خبر دادید! حتی اصرار داشتید اوباما نیز فردی از همین طبقه است که در آمریکا به قدرت رسیده! چطور همین اوبامای «ایران‌دوست»(!) حاضر نشد برای حمایت از دوستان ایرانی خود، قدمی برای حل پرونده صدور ویزای خدمت ابوطالبی بردارد؟

«حاضرم بابت تسخير سفارت عذرخواهی كنم»

ابراهيم اصغرزاده از طراحان اشغال سفارت امريكا در تهران مي‌گويد از هيچ تلاشي كه در چارچوب منافع ايران، به حل و فصل كدورت ميان ايران و امريكا بر سر ماجراي گروگانگيري بينجامد، فروگذار نمي‌كند، «حتي اگر متضمن عذرخواهي باشد».

بهانه‌‎جویی آمریکا برای نپذیرفتن سفیر جدید ایران در سازمان ملل

خبرگزاری‌های رویترز و بلومبرگ به نقل از منابع نا‌شناس، نقش داشتن ابوطالبی در جریان تسخیر سفارت آمریکا در تهران در آبان سال ۵۸ را دلیل صادر نشدن روادید ‌برای آقای ابوطالبی دانسته و انتخاب وی را چالشی دانسته‌اند که دولت ایران برای اوباما پدید آورده است.

هند نام ایران را در «لیست سیاه» قرار داد

در چند سال‌ اخیر و به موازات تشدید روند تحریم‌ها علیه ایران، هند یکی از کشورهایی بود که به واسطه ادامه روابط اقتصادی خود با ایران، به ویژه در قالب واردات نفت از ایران، سود فراوانی نصیب خود کرده است؛ فارغ از این امر، روابط تهران و دهلی هیچ‌گاه در وضعیت تیرگی نبوده است. با این حال، در اقدامی غیردوستانه، دولت هند به تازگی ایران را از یکی از امتیازات دیپلماتیک مهم خود محروم کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.