هرآنچه مصرع مصرع باشد، شعر نیست

ما جز کشورهایی هستیم که واقعاً شعر در همه‌چیز دخیل است؛ از پیام بازرگانی گرفته تا بیلبوردهای تبلیغاتی و … . مثلاً می‌بینیم که یک جمله وزن‌دار می‌گذارند و تأثیر بیش‌تری دارد. یا زمانی که روزنامه می‌خوانید یا تلویزیون تماشا می‌کنید اثر آن را می‌بینید و مخاطب ناخودآگاه با آن درگیر می‌شود.

چرا نمی توانم ارتباط اجتماعی برقرار کنم؟

برخی ازکودکان ممکن است در کسب مهارت های اجتماعی شکست بخورند چون در زمان رشد،الگوی خوبی نداشتند. ممکن است والدینشان نیز در مهارت های اجتماعی، ناتوان بوده باشند.ممکن است دوستانشان در مدرسه مشکلات اجتماعی داشتند و نمی بایست تقلید می شدند.

شیوه راه رفتن بر خلق‌وخوی افراد تأثیر می‌گذارد

بر اساس تحقیقات جدید تغییر کردن شیوه راه رفتن افراد می‌تواند بر رفتار و خلق‌وخوی آن‌ها تأثیر بگذارد.

من، «چماق اصلاحات» 17 سال دارم

حواشی و گفت و شنودهای مربوط به سخنرانی حسین شریعتمداری هنوز ادامه دارد. در هر رسانه ای که به این مسئله پرداخته می شود، نظرات متعدد مخاطبان پیرامون حضور شریعتمداری و فحاشی اعضای انجمن تهران به وی به اشتراک گذاشته می شود.

غرب دغدغه‌های خانواده‌ها را تغییر داده است

حجت‌الاسلام سعیدی در برنامه شب آسمانی گفت: روانشناسان و کسانی که در کسوت مشاوره قرار می‌گیرند باید از مسیر علوم اسلامی عبور کنند.

تاثیر زاینده رود در اخلاق اصفهانی‌ها

جاری نبودن آب در زاینده رود و دیدن عطش زاینده رود صدای آنان که روحیه شاعرانه نداشتند را هم درآورده بود چه رسد به آنانکه هر روز اشک حسرت بر چشم هایشان می نشست و آهی از نهادشان بر می آمد.

چگونه بر عصبانیت خود غلبه کنیم؟

عصبانیت یکی از حالت‌هایی است که هر فردی به آن مبتلا می‌شود اما باید بدانیم چگونه می‌توانیم از عصبانیت دوری کنیم و چگونه می‌توانیم خود را در این حالت آرام کنیم.

نقش خانواده در آزارهای اینترنتی

مشکلات عاطفی و رفتاری باعث برخی مشکلات، آزار و اذیت‌های اینترنتی و اثرات مخرب بر سلامت روح و روان جوانان می‌شود.

ترس می‌تواند لذت بخش و سرگرم کننده باشد

به گفته کارشناسان، ترس می‌تواند یک اثر لذت بخش و سرگرم کننده برای انسان سالم داشته باشد.

استقبال از آثار شفیعی کدکنی و «بی‌شعوری»

کتاب‌های «چشيدن طعم وقت»، «درويش ستيهنده» و «زبان شعر در نثر صوفيه» از محمدرضا شفیعی کدکنی و کتاب «بی‌شعوری» اثر خاویر کرمنت از جمله کتاب‌های پرفروش شهر کتاب مرکزی در نیمه دوم شهریور هستند.