ضرورت مراقبت از حضور نوجوانان در فضای مجازی/ نوجوانان گرفتار فقر اطلاعاتی هستند

یک استاد دانشگاه گفت: نوجوانان به‌خاطر اینکه فکر می‌کنند طرف مقابل آنها دروغ نمی‌گوید، خیلی راحت وارد ارتباطات مجازی می‌شوند که این مسئله تبعات خاص خود را به دنبال دارد.

نقاشی کودکان را چگونه تفسیر کنیم

روانشناس بالینی گفت: بهترین نقاشی که نشان دهنده سلامت روان در کودک است، کشیدن خانه با دودکش، پرده، پنجره، درب و آنتن است.

وام و بدهی موجب استرس می‌شود

یک روانشناس بالینی گفت: استرس هر نوع تغییر در شرایط فرد است که او را وادار به سازگاری مجدد می‌کند و بیماری‌های قلبی و عروقی، آسم، تیروئید، زخم معده، بی‌نظمی‌های قاعدگی و حتی سرطان نتیجه استرس در افراد است.

ورزش استرس شغلی را کاهش می‌دهد

یک روانشناس بالینی یادگیری مهارت‌های نظم، مدیریت زمان، ورزش، برنامه غذایی مناسب، روش‌های تن‌آرامی، تغییر ویژگی‌های شخصیتی، هماهنگی شغل و قابلیت‌ها و عدم تبعیض در محیط شغلی را در کاهش استرس و فرسودگی شغلی موثر عنوان کرد.

اختلالات شخصیت نمایشی چیست؟

یک روانشناس بالینی ویژگی‌های مبتلایان به اختلال شخصیتی، نمایشی را هیجانات اغراق آمیز و سطحی دانست که براساس آن فرد در لحظه‌ای گرم ودر لحظه‌ای دیگر سرد به نظر می‌رسد همچنین این افراد بسیار تلقین‌پذیر بوده و مشتریان پر و پا قرص رمالان و فالگیران هستند.

راه‌های کاهش استرس کدامند؟

یک روانشناس بالینی با اشاره به عوامل ایجاد کننده استرس، گفت: دانستن منشأ استرس، پیش‌بینی آن و دانستن روش‌ها و تمهیداتی برای کنترل فشار درونی، از شدت استرس می‌کاهد.