هدف آمریکا تضعیف روحیه انقلابی است

رییس مرکز تحقیقات‌راهبردی دفاعی، پایداری بر اصول، حفظ روحیه انقلابی وحفظ روحیه تهاجمی در مقابل سلطه را مهم دانست و گفت: این موارد می تواند بخشی از راه های مقابله با نفوذ غرب و بخصوص آمریکا باشد.

سعید زیباکلام، فیلسوف معنوی انقلابی

روحیه انقلابی او موجب شده با وجود گوشه‌گیری و درگیری علمی جدی او، از مسائل روز انقلاب دور نباشد، شناخت دقیق و درست او از آرمان‌هایی مثل حاکمیت اسلام، استقلال، عدالت، آزادی، پیشرفت و تربیت باعث شده نقاط را درست تشخیص دهد، اما برای ورود به هر موضوع در این عرصه‌ها به این شناخت بسنده نکرده و حتماً همان عینک دقت علمی و تفسیر متون را به همراه آورده است. صدها و هزاران صفحه را می‌خواند تا در یک تجمع دانشجویی سخنرانی کند و مثل یک متن علمی یک صفحه سخنراین را سرشار از ارجاع به مطالب دقیق و بررسی شده قرار می‌دهد.

گذار از جامعه‌ انقلابی به جامعه‌ مصرفی

شکاف طبقاتی و اجتماعی در دهه‌ی نخستین انقلاب بسیار کم بود و افراد سعی می‌کردند «عدالت»، «ایثار» و «گذشت» را سرلوحه‌ی اعمال خود قرار دهند و بر همین مبنا با سایر افراد جامعه رفتار کنند. شروع جنگ تحمیلی علیه انقلاب نوپای ایران موجب ایجاد هم‌بستگی و انسجام بیشتر اجتماعی شد و کماکان قناعت، ساده‌زیستی و ایثار در جامعه‌ی انقلابی ایران نمود عینی‌تری یافت.

میل به زندگی مرفه، مسؤولان را به سازشکاری نکشاند

روحیه و آرمان انقلابى، بدین معنى است که میل به زندگى راحت و مرفه، جامعه و مسؤولان را به سازشکارى و تسلیم در برابر زورگویى قدرتهاى جهانى و غفلت از توطئه‌ى استکبار و بى‌اعتنایى به پیام جهانى انقلاب نکشاند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.