ثواب اعمال روز ۲۵ ذیقعده

خداوند در اين روز هزار هزار رحمت نازل مى كند كه قسمتى از آن شامل كسانى است كه جمع گردند و به ذكر خدا بپردازند و روزش را روزه بدارند و شبش را عبادت كنند.

فضایل امیرالمؤمنین در بیان سعد ابی وقاص

سعدبن وقاص می‌گوید: از علی(ع) خواستند از بیت‌المال برای آزادی اسیران بودجه‌ای بردارند، فرمود: آزاد کردن اسیر کار خوبی است اما کسی که به اندک حادثه‌ای تسلیم می‌شود، شهامتی ندارد.

جملاتی از امام موسی صدر درباره ماه رمضان

امام موسی صدر روزه را به معنای خروج از روزمرگی و تأمل دور از عادت‌های شخصی می داند

بیماران قلبی با مشورت پزشک روزه بگیرند

فوق تخصص جراحی قلب و عروق گفت: اگر در خانواده سابقه ابتلا به بیماری‌های قلبی، فشارخون بالا، دیابت یا مرگ ناگهانی و سکته‌های قلبی وجود دارد، باید به‌ صورت مرتب و تحت نظر پزشک متخصص معاینه شده و سپس اقدام به روزه‌ گرفتن کرد.

باطن روزه چه چیزی را نصیب انسان می‌کند؟

باطن روزه به قدری نیرومند است که انسان را بر جهان طبیعت به اذن خدا پیروز می‌کند. در واقع باطن روزه به صورت لقای خدا ظهور می‌کند و برای انسان، همتی بالاتر از لقای حق وجود ندارد.

انفاق و رابطه تنگاتنگ آن با روزه‌داری

انفاق قرآنی جامع همه اعمال و رفتارهایی است که در جای جای آیات وحی در قالب دستور عملی یا حکایت حال خوبان در راستای رفع کاستیها و نیازهای مادی و معنوی افراد جامعه بیان شده اند.

نگاهی حقوقی به جرم روزه‌خواری و بد حجابی

زندگی در هر کشوری برای خودش اصولی دارد. بعضی از این اصول را قوانین آن کشور مشخص می‌کنند و بعضی را عرف و فرهنگ آن. کشور ما هم همین‌طور است؛ یعنی هم قوانین مشخصی داریم که همه باید رعایت کنند و هم مذهب و فرهنگ ما انجام بعضی کارها را منع یا توصیه می‌کند.

۸ تأثیر شگرف روزه داری بر بدن

مطالعات محققان نشان می دهد، روزه تاثیر شگرفی بر جسم و روح انسان دارد و نه تنها به تقویت جسم می پردازد بلکه در درمان بسیاری از بیماری ها نیز مفید است.

عملی که عبور از صراط را آسان می کند

ماهی که حمل‏ كنندگان عرش الهى، آن را بزرگ مى‏ دارند و به حقّ و منزلت آن آگاهى دارند و آن ماهى است كه روزى مؤمنان در آن ماه براى ماه رمضان فزونى يابد و بهشت‏ها در آن ماه آراسته گردند و همانا از آن رو «شعبان» نام گرفت.

در ماه مبارک رمضان چه بخوانیم

این بسته شامل ۱۰ کتاب از اساتید و علمای برجسته دینی است که در ادامه معرفی شده اند

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.