کلیپ/ باورتان می شود؟ اینجا روستایی فوق فقیرنشین درتهران است!

مهمترین توییت های روز رادر توییت نما دنبال کنید
لینک صفحه درآپارات:
aparat.com/twittnama

کانکس های اندوه/ حاشیه نشینان، “کلاس” ندارند

روستا مدرسه ندارد. دانش آموزان در چند اتاقک سی چهل متری درس می خوانند. کانکسی که جز دیوارهای آبی چیزی ندارد.

ریزگردها، روستاهای خوزستان را تسخیر کرد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان با بیان اینکه ۱۸ شهر خوزستان با مسائل مرتبط با بیابان درگیر هستند، گفت: اقلیم بیابان‌ها بر شرایط زندگی مردم این شهرها تأثیرگذاشته و حتی باعث ایجاد ناامنی و خالی شدن روستاها و مهاجرت ساکنان آنها شده است.

فقر فرهنگی در روستاهای قشم/ ۶۲ شهرستان فاقد آب شرب

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد، کاهش فقر را نیازمند همکاری دستگاهها و بسیج همگانی دانست و گفت: در روستاهای هرمزگان بیش از هر چیزی شاهد فقر فرهنگی هستیم و سطح سواد در این مناطق پایین است.

چند درصد کشاورزان مدرک دانشگاهی دارند؟

نتایج سرشماری عمومی کشاورزی مرکز آمار نشان می‌دهد از مجموع حدودا 4 میلیون نفری بهره‌برداران کشاورزی بیش از 200 هزار نفر از آنان مدرک دانشگاهی دارند.

عروسک‌های بومی به پایتخت می‌آیند

رئیس هیئت مدیره یک موسسه گردشگری از برگزاری نمایشگاه دو روزه عروسک‌های بومی خبر داد و گفت: این عروسک‌ها حافظ فرهنگ بومی است و وابستگی اقتصادی روستانشینان به منابع طبیعی را کاهش می‌دهد.

روستایی که با دوچرخه می چرخد +فیلم

ارزان و سازگار با محیط زیست! همین دو دلیل کافی است تا یک روستا تمام بنای خود را روی حرکت پدال دوچرخه بنا کند. اهالی این روستای گواتمالایی از پدال دوچرخه های دور انداختنی برای مقاصد مختلف مانند ساخت فرآورده های غذایی، ساخت شامپو و صابون استفاده می کنند.

عیب‌ جهاد‌سازندگی از نظر امام‌خمینی چه‌بود

البته جهاد یک عیب داشت که امام آن را گفت. یک بار که جمعی از فعالان جهاد سازندگی پیش امام رفته بودند به آنها گفت این کارهایی را که کرده اید به مردم بگویید، چون جهادی ها فقط کار می کردند و وقتی برای بیان فعالیتهایشان نداشتند و حتی کتابی در این باره ننوشتند.

هم هشدار کم‌آبی، هم مجوز برج‌‌سازی

کاری که انجام شده این است که مدیریت آب به سوی منافع شهریان هدایت شده است. با سیاست‌هایی که در سدسازی وجود داشته حقابه بسیاری از جوامع بومی گرفته‌ شده و آب‌ها به شهرها هدایت شده و در آنجا هم بدون این که مدیریت صحیحی از نظر مصرف وجود داشته باشد آب در حال هدر رفتن است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.