چرا ایران مذاکره با گروهی مانند طالبان را علنی کرد؟

عربستان، امارت، قطر و علی الخصوص پاکستان پیش از این به صورت سنتی پرنفوذترین کشورها بر طالبان افغانستان نام برده میشدند. اما ایران می خواهد آشکارا تاثیر گذاری خود بر محیط افغانستان و ایضا طالبان را به نمایش بگذارد. ایران چگونه می تواند این کار را انجام بدهد.

سیاستها و اقدامات جالب پوتین

روسیه پوتین روسیه ای است که با سال های قبل از او تفاوت فراوانی دارد؛ او کمر بسته تا نسلی متفاوت از دوره میراث غربگرایی تربیت کند. نسلی ورزشکار، پرکار، خانواده دوست و به دور از عیش و نوش و سبک زندگی متداول غربی.

توضیحات پوتین درباره عبور موشک‌ها از فراز ایران

خط سیر پرواز موشک ها بر فراز دو کشور (ایران و عراق) قرار داشت و در حین پرواز در ارتفاع از 80 تا 1300 متر 147 چرخش انجام دادند. این، اطلاعات محرمانه ای نیست و شرکای ما لا اقل در سطح کارشناسان می‌دانند که روسیه دارای چنین سلاحی است

تکذیب ادعای سقوط موشک در ایران

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن رد ادعای آمریکایی ها در مورد سقوط موشک های کروز در خاک ایران گفت: بر خلاف این ادعا، موشک ‌ها به هدف های مورد نظر اصابت کرده است و می توانیم محل دقیق اصابت را نشان دهیم.

حمایت حزب‌الله از عملیات نظامی روسیه

«شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی ضمن حمایت از عملیات نظامی روسیه در سوریه تصریح کرد: روسیه تروریست های تکفیری که زندگی مردم منطقه را مختل کرده اند را هدف قرار می دهد.

پیوستن چین به طرح روسیه و ایران برای سوریه

وان ای وزیر امور خارجه چین در دیدار با سرگی لاوروف همتای روس خود در چارچوب هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد از اقدامات مشترک روسیه و چین در راستای حل و فصل صلح آمیز بحران در سوریه سخن گفت.

حملات هوایی روسها به ۵۰ مرکز داعش

منابع وابسته به ارتش روسیه از حمله هوایی به ۵۰ مرکز وابسته به گروه تکفیری داعش طی روزهای گذشته خبر دادند.

فجایع مکه نشان از ضعف مدیریتی است

نصرالله با تاکید بر عدم جدیت آمریکا در مبارزه با تروریسم گفت: دولت آمریکا، سردمدار تروریسم است‬‎ از این رو آمریکا برای مبارزه با تروریسم صلاحیت ندارد‬. زیرا معتقدیم آمریکا در مبارزه با تروریسم جدی نیست بلکه حتی بر این باوریم که آنها(آمریکایی‌ها) از تروریسم برای تحقق منافعشان استفاده می‌کنند‬‎.

اروپا تحریم‌های روسیه را برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد

اتحادیه اروپا تحریم‌های اعمالی علیه دارایی‌ها و صدور ویزا برای چندین تن از نزدیکان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و تعدادی دیگر از افراد دخیل در الحاق کریمه و دیگر اراضی مورد مناقشه اوکراین به روسیه را برای مدت 6 ماه دیگر تمدید کرد.

مسکو در قبال اسد موضعش را تعییر نمی‌دهد

وزارت خارجه روسیه انتشار اخباری مبنی بر تغییر موضع مسکو نسبت به بحران سوریه و آینده اسد و نیز برخی خبرها مبنی بر توافق مسکو و واشنگتن برای سرنگونی وی را تکذیب کرد. در همین راستا یک روزنامه عبری نیز از تصمیم روسیه برای افزایش کمک‌ها به اسد ابراز نگرانی کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.