ملکه‌ای که از دربار پهلوی فرار کرد+عکس

مرگ فوزیه، اولین همسر محمدرضا پهلوی، ماجرای طلاق خبرساز او از همسرش را دوباره داغ کرده است.

نخست‌وزیری که هیچ کس او را دوست نداشت

به همه دروغ می‌گوید و جز ماندن بر سریر قدرت به چیزی نمی‌اندیشد. همسرش سال‌ها پیش از او جدا شده است. فرزند ندارد، درباره او بر سر زبان‌هاست که خواجه است و علم که لابد اطلاعاتی از زندگی پنهانی او دارد این نکته را مکرر بر زبان می‌آورد.

روایت دفتر شاه از فاسدترین زن جهان

قاچاق مواد مخدر در داخل و همکاری با باندهای مافیای بین‌المللی، قماربازی در کازینوهای داخل و خارج تنها گوشه‌ای از اقدامات فاسدترین زن جهان بود.

نامه شهید محمد منتظری برای تاریخ

شهید محمد منتظری که در سال ۱۳۵۴ در بند رژیم پهلوی گرفتار بوده است، طی نامه‌ای به دادگاه اگر چه می‌دانست ترتیب اثری به آن داده نخواهد شد، اما شاید برای تاریخ این چنین می‌نویسد.

روز «ر+۱» چه روزی بود

طرح روز «ر+۱» در دی‌ماه ۱۳۵۷ تنها آخرین هفته‌های حیات رژیم پهلوی به صورت جدی تدوین شد و در مذاکرات روز ۲۵ دی ماه ۱۳۵۷ که شورای فرماندهان نیروهای مسلح برگزار شد مطرح گردید.

امام صدر: انقلاب ایران با تمام حركت‌هاي مشابه در جهان تفاوت دارد

رژيمي كه امروز با امواج نارضايتي مردم و خيل ناآرامي هاي داخلي روبه روست، ديروز از تضمين امنيت خليج فارس، اقيانوس هند و حتي سومالي سخن مي گفت. اين امر بيانگر آن است كه هيچ چيز بيش از حركت هاي مردمي اين چنين آن را پريشان نمي‌سازد. از جمله اين حركت ها «حركةالمحرومين» لبنان است كه خبرهاي آن در ميان مردم ايران انعكاس فراوان يافته است.

حکومت پهلوی در «هنگام درنگ» آغاز می‌شود

برنامه «هنگام درنگ» به بررسی تغییر سبک زندگی در آغاز حکومت پهلوی می‌پردازد.

دروغ‌های فرح در مستند «از تهران تا قاهره»

شاه در کاپری یک باغ بزرگ و ویلایی مجلل داشت. همچنین در ژنو قصر قدیمی معروف به کاخ گل سرخ را خریده بود و قصر مجللی هم در سنت‌موریس داشت که زمستان‌ها را در آنجا می‌گذراند به نحوی که سنت‌موریس سوییس در بین دیپلمات‌های خارجی به پایتخت زمستانی ایران معروف بود!

انواع شکنجه در ساواک به روایت اسناد

آپولو مجموعه‌ای از چند دستگاه فلزی بود که در اتاق شکنجه قرار داشت و متهم را روی تخت فلزی می‌خواباندند، سپس با استفاده از گیره‌هایی که روی دسته‌های تخت قرار داشت، دست‌ها و پاهای او را می‌بستند و به وسیله دستگیره‌ای که روی دستگاه وجود داشت، پاهای متهم را به سمت بالا می‌آوردند تا کف پا‌ها رو به بالا قرار گیرد.

قیام خونین 17 شهریور و پیامدهای آن

17 شهریور 1357 جدایی میان ملت و حكومت را عمیق تر كرد و امكان هر نوع پیوستگی یا سازش را از بین برد. همچنین مشی مبارزه مسالمت آمیز در چار چوب قانون اساسی به منظور احیای نظام مشروطه به شدت زیر سوال رفت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.