آمریکا و عربستان به مرز تقابل رسیده‌اند

با توجه به تناقضات شدید میان واشنگتن و ریاض، سعودی‌ها تصمیم گرفتند از آمریکایی‌ها فاصله بگیرند و حتی در جستجوی متحد جایگزین ازجمله چین و روسیه برآمدند. اما در فصل جدید روابط بین‌الملل پیدا کردن متحد سیاسی دشوار است و نیازمند به زمان طولانی و هزینه ای زیاد است.

واکنش‌ما به تجاوز سعودی متفاوت‌تر خواهدبود

عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن می‌گوید: در صورت واکنش ما به تجاوز عربستان، این واکنش بسیار متفاوت تر از سال ۲۰۱۰ میلادی خواهد بود.

تقلای ریاض در شکل‌دهی جبهه‌ای ضد شیعه

یک وبگاه آمریکایی با اشاره به اقدام‌های جدید ضد ایرانی ریاض با هشدار به ترکیه نوشت: ضرورت دارد ترکیه از رویکرد ضد ایرانی و ضدشیعی فاصله گیرد زیرا تنش‌های قومیتی در منطقه هیچ سودی برای این کشور و دیگران ندارد.

عربستان با کاهش قیمت نفت به دنبال تغییر نظام در ایران است

یک مرکز تحقیقاتی در ژاپن در تحلیلی درباره کاهش قیمت نفت با تلاش عربستان تاکید کرد که ریاض به دنبال این است تا با پائین نگه‌داشتن قیمت نفت نظام ایران را تغییر دهد.

استخدام زنان‌زیبارو در وزارت‌خارجه عربستان

وزارت خارجه عربستان از اعلام آمادگی برای استخدام بانوان آراسته دارای مدارک دانشگاهی و شهروند این کشور به عنوان رایزن و دبیر دوم خبر داد.

جنگ قدرت در دربار آل سعود

یک روزنامه صهیونیستی ضمن تاکید بر جنگ قدرت خزنده در دربار آل سعود تاکید کردند که نسل بعدی سران سعودی سیاستی نرم‌تر اتخاذ خواهند کرد.

توافق هسته‌ای ایران با غرب کابوس ریاض است

یک اندیشکده آمریکایی در تحلیلی ضمن اشاره به تفاوت سیاست‌های خارجی تهران و ریاض نوشت: سعودی‌ها اینک به طور رسمی در چند جبهه خود را آماده مقابله با ایران می‌کنند.

خصومت با ایران ،آیا عربستان کوتاه می آید؟

مشکل این دسته از محافل این است که کوتاه آمدن از منافع حساس در اختیارشان نیست و ملت اجازه نمی دهد اقتدار و امنیت کشور که در نفوذ منطقه ای آن معنا پیدا می کند ،دستخوش تفکرات ساده لوحانه ای شود که هیچ مبنای منطقی و عقلانی ندارد.

«پیشنهاد ننگین» عربستان به حماس

منابع مطلع از تلاش تخریبی عربستان علیه ایران خبر دادند و اعلام کردند ریاض به حماس پیشنهاد کرده است در مقابل جدایی از ایران، محاصره غزه از طریق مصر و گذرگاه رفح برداشته خواهد شد.

مسئول‌موساد:باعربستان همکاری‌امنیتی داریم

یکی از مسئولان سابق سازمان جاسوسی رژیم اسرائیل (موساد) از همکاری امنیتی بین تل آویو و ریاض خبر داد.