ریزگردهای نمکین قم را غیرقابل سکونت می‌کند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قم با بیان اینکه ریزگردهای نمکین که در این استان وجود دارد می‌تواند ناقل بیماری باشد، گفت: برداشت بی‌رویه از سفره‌های زیرزمینی، قم را در آینده غیرقابل سکونت می‌کند.

ریزگردها مهمان شهرها می‌شوند

گرد و غبار شمال غرب ، غرب و مرکز کشور را فرا گرفت.

ریزگردها، مهمان ناخوانده تهران

ریزگردها، این میهمانان ناخوانده، بر سر سفره شهرهایمان جان می‌خورند و تیشه بر روح سبز زمین می‌زنند. عجب رسمی است که این مارهای خانمان برانداز، درست از آستین خود زهر بر گلوی شهرمان می‌زنند.

عکس: اعتراض خبرنگاران خوزستانی به ابتکار

در نشست خبری معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست در اهواز، خبرنگاران با ماسک حضور پیدا کردند

عکس: اعتراض نمادین نمایندگان خوزستان

نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه 26 بهمن‌ ماه پارلمان، در اعتراض به وضعیت نامناسب و آلوده هوا و عملکرد نامناسب دستگاه‌های ذی‌ربط در قبال این معضل، با «ماسک‌» در صحن علنی مجلس حضور یافتند.

محیط زیست ایران فقط «داعش» را کم داشت

گروه تروریستی داعش که چند وقتی‌ست پر سر و صدا ظهور کرده و چالش جدیدی در منطقه رقم زده و حتی داعیه تشکیل حکومت «دولت اسلامی شام و عراق» را دارد، به تازگی در اقدامی عجیب، دریچه‌های سد بسته شده بر رود فرات را بسته و موجب شده که آب وارد شده به مرکز عراق کاسته شده و مشکلی که سالهاست کشورمان از آن رنج می‌برد، در آستانه تشدید قرار گیرد.

همه به حل مشکل ریزگردها کمک کنند

ایشان مسأله محیط زیست را مهم خواندند و با اشاره به پدیده ریزگردها و غبارهایی که به کشور وارد می‌شود، تاکید کردند: برای رفع این آسیب همه بخش‌های دولت باید در سطح کلان و به صورت هماهنگ، همکاری و اقدام کنند.

باید مردم را در حل مشکل هامون شریک کرد

استراتژیست قابلی برای موفقیت طرح احیای تالاب هامون در استان وجود ندارد./ تجربه عربستان، کویت و چین در قبال ریزگردها به حل مشکلات هامون هم کمک می‌کند./ نگاه دولت برای حل مشکل هامون معطوف شده است و باید در استان نیاز‌ها را به عنوان نمایندگان دولت مطرح کرد.

کنترل آلودگی هوا با فناوری امکانپذیر شد

از آنجایی که بین آلودگی هوا و احتمال ابتلا به انواع بیماری‌ها رابطه مستقیم وجود دارد، بهبود کیفیت هوا برای همه انسان‌های روی زمین ضروری به‌نظر می‌رسد. از مضرترین ذراتی که در هوای آلوده یافت می‌شود می‌توان به اکسید نیتروژن(NOx) و ازون اشاره کرد که علاوه بر بیماری‌های ریوی، احتمال ابتلا به اختلالات بینایی را نیز افزایش می‌دهد.

ابتکار: اهواز رتبه آلوده ترین شهر جهان است

در حال حاضر در رده بندی های جهانی وضعیت خوبی نداریم اظهار داشت: اهواز رتبه آلوده ترین شهر جهان را بر اساس آخرین رده بندی سازمان بهداشت جهانی کسب کرده است.