نزاع خیابانی در زاهدان 3 کشته داد

بامداد امروز در یکی از خیابان‌های زاهدان سه نفر کشته شدند

شیعه و سنی باید به مشترکات چنگ بزنند

ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩ ﺑﻪ ﻭﺣﺪﺕ ﻭ ﺑﺮﺍﺩﺭﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﻬﻢ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺎ ﻗﻠﺒﺎ ﻭ ﻟﺴﺎﻧﺎً ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﻭﺣﺪﺕ ﻭ ﺑﺮﺍﺩﺭﯼ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﻭ ﺑﺮ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﻭﺭ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﮐﻪ ﻋﺰﺕ، ﺣﺮﻣﺖ ﻭ ﺳﺮﺑﻠﻨﺪﯼ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺩﺭ ﻭﺣﺪﺕ ﻭ ﯾﮑﭙﺎﺭﭼﮕﯽ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻟﻠﻪ ﺗﻌﺎﻟﯽ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﻫﺮ ﺩﺳﺘﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺭﺍﺳﺘﺎﯼ ﺍﺗﺤﺎﺩ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺭﺍ ﺗﻘﻮﯾﺖ ﮐﻨﺪ ﻭ ﻫﺮ ﺩﺳﺘﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺻﺪﺩ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺗﻔﺮﻗﻪ ﺑﯿﻦ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺑﯿﺦ ﻭ ﺑﻦ ﺑﺮﮐﻨﺪ.

وحدت، وظیفه دینی نه تاکتیک سیاسی

اعتراف می کنیم که هرچند در میان عالمان ما هستند کسانی که درک درستی از وحدت نداشته باشند و گمان برند که وحدت یک تاکتیک سیاسی است نه یک وظیفه دینی این را ما اعتراف می کنیم که عده ای این گونه می فهمند اما ما آمده ایم بگوییم ما وحدت را یک اصل اصیل دینی می دانیم و ما چون خودمان را پیرو اهل بیت می دانیم و چون اهل بیت خودشان این‌را به ما آموخته اند.

زاهدان میزبان اولین اکران مردمی عمار

عالان فرهنگی شهرستان زاهدان در حالی اکران های مردمی جشنواره عمار در استان را کلید می زنند که هنوز ده روز تا افتتاح رسمی جشنواره عمار در کشور باقی مانده است.

چرا نماینده زاهدان از جلیلی حمایت می‌کند

از چند سال قبل پس از حادثه انفجار مسجد علی ابن ابی طالب رابطه ام با دکتر جلیلی نزدیک شد و ایشان به مسائل امنیتی سیستان و بلوچستان توجه ویژه ای دارند.

عکس:«بابا» امضای یزدان فرزند شهید گلدوی است

به گزارش تریبون مستضعفین یزدان فرزند شهید محمد گلدوی (شهید فهمیده سیستان) تقدیرنامه هایی که دبیرخانه برگزاری سومین جشنواری مردمی فیلم عمار در سیستان و بلوچستان برای تقدیر از دست اندرکاران جشنواره در استان تهیه کرده بود را امضا نمود. شهید گلدوی با ایثار جان خود مانع ورود عامل انتحاری به مسجد جامع زاهدان شد.

اصلاح طلبان: بمب گذاران مسجد زاهدان را اعدام نکنید

شاخه ای از اصلاح طلبان در بیانیه ای با عنوان نه ترور و نه اعدام از دولت درخواست کردند که بمب گذاران و تروریست های مسجد زاهدان را اعدام نکنند.

وزیر اطلاعات : عوامل جنایت زاهدان دستگیر شدند

وزیر اطلاعات گفت: عوامل انفجار سیستان و بلوچستان شناسایی و دستگیر شدند .

گزارشی متفاوت از جشن نیمه‌شعبان

به چشم های اشک آلودم نگاه می کند و می گوید: «نه حاجی…هرکه در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش می دهند» دستش را می گیرم که بلند شوم: «اشتباه می کنی… روبه صفتان زشت خو را نکشند»

نامه علمای سنی و شیعه به رهبری/ همواره گوش به فرمانیم

آنان امیدوار بودند با وارد کردن یک شوک سنگین بر احساسات مذهبی و عاطفی شهروندان زاهدان وآفرینش یک جنایت بزرگ آتش اختلافات مذهبی و جنگ های قومی و فرقه ای را که تاکنون در خلق آن ناکام بودند برافروزند…