یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

تقلب در بازار طلای سرخ ایرانی

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ زعفران یکی از مهم‌ترین محصولات استراتژیک و کشاورزی در ایران است که از نظر صادرات غیر نفتی برای کشور اهمیت ویژه‌ای دارد.

سرنوشت زعفران در دوران پساتحریم

نایب رئیس شورای ملی زعفران می‌گوید: لغو تحریم‌ها احتمال فعالیت بیشتر صادرکنندگان را افزایش می‌دهد.

صادرات زعفران ۲۵ درصد کاهش یافت

نایب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش ۲۵ درصدی صادرات این محصول در خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

چای، فرش‌و برنج نه‌در ایران‌خریدار دارد و نه‌جهان

وضعیت تولیدات ایرانی هنوز با گذشت نزدیک به سال از حیات دولت روحانی بهبود نیافته و کالاهای ایرانی نه مشتری جهانی دارد و نه حتی به نوعی مشتری خارجی.

برای افسردگی فصلی چه باید کرد؟

محققان به تازگی تحقیقاتی بر روی افرادی که مبتلا به افسردگی فصلی هستند انجام دادند که نتایج آن در کنگره برلین اعلام شد.

برند زعفران ایرانی روبه فراموشی

عضو شورای ملی زعفران ضمن گلایه نسبت به اینکه برند زعفران ایرانی با بسته‌بند‌ی‌های مجدد در کشورهای دیگر روبه فراموشی‌ است، گفت:‌ این محصول که هر گرم آن در بازارهای جهانی دو دلار ارزش دارد کاملا سنتی تولید می‌شود که اگر به اشتباهات مدیریتی در تولید ادامه دهیم و نسبت به تولید کیفی این محصول بی‌تفاوت باشیم بازارهای زعفران ایرانی از دست می‌روند.

ممنوعیت حمل زعفران، ترامادول در ایام حج

رئیس پلیس فرودگاهها گفت: حمل هر گونه زعفران، سنگ های قیمتی، قرص های کدئین دار، ترامادول و متادون در ایام حج تمتع به عربستان ممنوع است.

افغانستان دیگر سیاه نیست، سرخ شده است

در حالی کشت زعفران در بسیاری از ولایت‌های افغانستان گسترش یافته است که با توجه به سودآوری و استقبال کشاورزان از آن، می‌تواند جایگزین مناسبی برای کشت گیاه افیونی خشخاش در افغانستان شود.

زعفران؛ محصولی رام و رها شده از تولید

یکی از مشکلات اساسی ما نبود برند برای محصولمان است. وقتی یک برند به نام یک کشور برای محصول ایجاد شود به راحتی بازار از دست آن خارج نمی‌شود. از طرف دیگر هیچ تبلیغات موثری نداریم. بیش از صد سال است در استرالیا جشنواره یک نوع از سیب برگزار می‌شود ولی ما یک جشنواره به نام زعفران نداریم که حالت عمومی داشته باشد

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.