پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

علوم‌ و‌ تحقیقات، کلکسیونی از مخاطرات طبیعی

با توجه به عکس‌های موجود در زمان احداث ساختمان‌های دانشگاه، ترانشه‌های موجود همگی گسل اصلی شمال تهران را نشان می‌دهد لیکن مهندسان و مسئولین وقت دانشگاه به این پدیده مهم بی‌توجه بودند و علیرغم دانستن این موضوع خطرناک دستور ساخت ساختمان‌ها را دادند!

علوم‌ و‌ تحقیقات، کلکسیونی از مخاطرات طبیعی

با توجه به عکس‌های موجود در زمان احداث ساختمان‌های دانشگاه، ترانشه‌های موجود همگی گسل اصلی شمال تهران را نشان می‌دهد لیکن مهندسان و مسئولین وقت دانشگاه به این پدیده مهم بی‌توجه بودند و علیرغم دانستناین موضوع خطرناک دستور ساخت ساختمان‌ها را دادند!

زلزله تهران در قاب سناریوها

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران می گوید: زلزله خطر اصلی پایتخت است، اما درباره زلزله تا کنون در سطح ملی تصمیم گیری نشده است.

۱۳ریزش جاده‌ای در فیروزکوه ثبت شد

فیروزکوه- در پی زلزله ۴.۶ریشتری فیروزکوه همچنان دستگاه های امدادی و سایر دستگاه های این شهرستان در آماده باش به سر می برند و بر اساس اعلام مسئولان بیش از ۸گروه امدادی در این منطقه حضور پیدا کرده اند.

ده توصیه ضروری در زمان وقوع زلزله

محیط کنار ستونهای اصلی ساختمانها و دیوارهای بین آنها (دیوار حمال)؛ امن ترین نقاط در برابر ریزش آوار بوده و بیشترین مثلث حیات در آنها تشکیل می گردد. به هنگام وقوع زلزله به صور درازکش و با پوشاندن سر در کنار این دیوارها و به حالت نشسته با پوشاندن سر در کنار ستونهای اصلی قرار گیرید.

وقوع زمین لرزه در شرق استان تهران/ فیروزکوه ۶ بار لرزید

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، وقوع ۶ زمین لرزه در شرق استان تهران را گزارش کرد.

زندگی پدر و مادر شهید در کانکس

پس از گذشت 2 سال و 8 ماه از وقوع زلزله ارسباران ، حاج فیض اله فیضی و ننه قیز نعمتی ( پدر و مادر شهید عوض فیضی ) ساکن روستای زلزله زده ی آقاکندی از توابع شهرستان اهر هنوز در یک کانکس ویژه احشام زندگی میکنند.

سیستم هشدار حادثه بر روی تلفن‌های همراه راه‌اندازی می‌شود

شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه در ژاپن و فیلیپین موظف هستند در زمان حوادث، زنگ خطر را بر روی تلفن همراه تمامی کاربران خود فعال کنند، سیستمی که رئیس جمعیت هلال احمر نیز از آن استقبال و از اجرای آن در ایران خبر داد.

گزارش تصویری: ایلام پس از زلزله

مناطق زلزله زده ایلام همچنان نیازمند رسیدگی بیشتر مسئولین است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.