دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

حاشیه‌های عیادت روحانی از زلزله‌زدگان

دکتر روحانی در عیادت از زلزله‌زدگان برازجان، در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، هدایایی هم به کودکان زلزله‌زده اهدا کرد.

ارسال 5 هزار «کیف هنر» برای کودکان زلزله‌زده

بسته تهیه شده با عنوان کیف هنر با همکاری هنرمندان بومی منطقه و همچنین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و تهران در بین کودکان توزیع خواهد شد. این بسته حاوی مداد رنگی، کتاب داستان، لوح فشرده، دفتر نقاشی و لوازم التحریر است و کودکان ارسباران می توانند با ارسال نقاشی های خود جوایزی را از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دریافت کنند.

گزارش تصویری: ورزقان؛ زادگاه ستارخان

شهر ورزقان، میدانِ ستارخان. میدانِ اول شهر را، نماد مقاومت و ایستادگی ایران، مزّین کرده است. ستارخان، مردی است از تبار ورزقان. هرچند زلزله اخیر شهر را از اُبهت ش انداخته، اما هنوز باید به قول اهالی اش در کشاکش روزگار سراغ دلیرترین مردان را از اینجا گرفت.

گزارش تصویری: ورزقان پنجره‌اش رو به فردا باز است

مسیر روستای زغن آباد. اینجا درخت هایش هنوز میوه دارند، سیب های سرخ و درشت و پُرآب. بهار باز شکوفه می کند، اینجا پنجره اش رو به فردا باز است…

تهدید بیماری‌های تنفسی برای زلزله‌زده‌ها

خوشبختانه بالای 99 درصد پوشش واکسن سرخک در منطقه داشته ایم و اطمینان کامل دارم این بیماری در این مناطق شایع نخواهد شد.

چند رجه‌ی ریش‌تر از چند درجه‌ی ریشتر

در روستایی پیرزنی برای ما چای آورد. از نوشیدن ابا کردیم. گفت که: “اوز مال‌ایم دی”، توضیح داد که قند و چای را از زیرِ آوار به در آورده است و از کمک‌های مردمی –که به ما تعلق نمی‌گرفت- نیست. این پیرزن که نه پشتِ میز می‌نشیند و نه اتاقِ کنفرانس دارد، معنای مسوولیت را به‌تر از بسیاری از مسوولان می‌داند.

خنده‌های کودکانه مرهم روستاییان داغ‌دیده

مردم اینجا با اینکه خانه‌هایشان با خاک یکسان شده و رمه‌هایشان در سرمای هوا بدون سرپناه مانده‌اند و به قول خودشان شب‌ها از ترس گرگ‌ها مردان روستا و سگ‌ها خواب ندارند، بسیار مهربان و صبور و خندان هستند.

۱۵کاری‌که در زلزله اخیر وظیفه هلال‌احمر نبود

در حالی ۸ روز از زلزله ۶ ریشتری آذربایجان شرقی می‌گذرد که تعلل و کم کاری برخی سازمانهای مسئول موجب شده است تا هلال احمر ۱۵ اقدام را خارج از وظایف ذاتی خود ارائه کند.

کمک اینترنتی به زلزله‌زدگان از پایگاه کمیته امداد

کمیته امداد امام خمینی در سایت خود اقدام به ایجاد بخشی برای کمک آنلاین به زلزله زدگان آذربایجان کرده است.

زلزله‌زدگان از صدا و سیما ناراحت هستند

حال و روز مردم آذربایجان شرقی از شهری تا روستایی همه گرفته بود، مردم در عزای عمومی به سر می‌برند و زمزمه‌ گلایه‌های آنها بیشتر به خاطر پخش یکی از برنامه‌های طنز صداوسیما بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.