یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

زلزله آذربایجان شرقی را لرزاند

زلزله‌ای به بزرگی 2. 5 ریش‌تر حوالی ساعت ۱۵ امروز پنجشنبه شهر «تسوج» استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

سپاه ۷۲۷ خانه برای زلزله‌زدگان ساخت‬

سردار سرلشگر محمدعلی جعفری گفت: بسیج بازسازی دو هزار واحد مسکونی و 7 هزار واحد دامی در مناطق زلزله‌زده را متقبل شده بود. وی افزود: با تلاش شبانه‌روزی بسیجیان و سپاهیان امروز 772 واحد مسکونی بازسازی شده، تحویل مردم می‌شود.

چادر٬ سرپناه زلزله‌زدگان در زیر برف

شب‌های مناطق زلزله‌زده ارسباران سردتر از سال‌های پیش خودنمایی می‌کند، شاید این چادرها و کانکس‌های بدون در و پنجره هستند که این شب‌ها را سردتر کرده‌اند، همه ما می‌دانستیم که ارسباران زود سرد می‌شود، مسوولان هم می‌دانستند و برای همین مدام می‌گفتند: «پیش از رسیدن فصل سرما چادرها را به خانه تبدیل می‌کنیم» ولی فصل سرما آمد؛ در حالی که خیلی از چادرها هنوز سرپناه زلزله‌زدگان هستند…

اولین برف پاییزی مدارس ورزقان را تعطیل کرد

با بارش اولین برف زمستانی در شهرستان زلزله زده ورزقان تمام مقاطع تحصیلی این شهرستان امروز تعطیل هستند.

در زلزله امروز٬ خانه‌های درحال ساخت آسیبی ندیدند

محرم فروغی شجاعی فرماندار ورزقان با بیان اینکه عموم مجروحان زلزله امروز کارگران ساختمانی بودند گفت: روستاهای شهرستان ورزقان که در جریان زلزله اخیر آواربرداری شده و خانه‌های جدید در حال ساخت هستند عملا هیچ آسیبی ندیدند.

۲ چادر زلزله‌زدگان ورزقان در آتش سوخت

گزارش هواشناسی حاکی از سرمای سه درجه زیر صفر در این منطقه از آذربایجان شرقی است که گرم‌ کردن چادر‌ها استفاده از بخاری برقی را ضروری می‌کند که باید ضمن رعایت نکات ایمنی، متولیان نیز برای جلوگیری از اینگونه حوادث تمهیدات لازم را بیندیشند.

قول‌های احمدی‌نژاد در میان مردم زلزله‌زده

رییس جمهور با اشاره به بازدید هوایی از مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی گفت: معتقدم اگر روند بازسازی‌ و ساخت و سازها با همین سرعت به پیش برود، تا پایان آبان‌ماه هیچ خانواده‌ای بدون سرپناه باقی نمی ماند.

گلریزان 6.4 میلیاردی خیران برای مسکن زلزله‌زدگان

با احتساب 6میلیارد و 400 میلیون تومان جمع‌آوری شده در گلریزان چند روز گذشته؛ از ابتدای وقوع زلزله در آذربایجان شرقی تاکنون 15 میلیارد و 600 میلیون تومان مشارکت مردمی جمع‌آوری شده است.

حضور دانشجویان در مناطق زلزله‌زده با وجود آغاز سال تحصیلی

معاون سازندگي سازمان بسيج دانشجويي با اشاره به آغاز سال تحصيلي دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي گفت: اگر چه سال تحصيلي آغاز شده است، اما هنوز هم بعضي گروه‌هاي دانشجويي در منطقه حضور دارند؛ با اين حال پروژه‌هايي كه به دليل آغاز دانشگاه‌ها نيمه تمام مانده به گروه‌هاي ديگر يا پيمانكاران تحويل داده مي‌شود.

گزارش تصویری: همایش «جهادگران مجازی» در مناطق زلزله‌زده

پنجمین همایش «جبهه جهادگران مجازی» به منظور دیدار و کمک رسانی به مناطق زلزله زده آذربایجان به مدت چهار روز با حضور بیش از ۵۰ نفر از اعضای فعال و شورای مرکزی در شهر تبریز برگزار شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.