پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

پاسخ امام جمعه لواسان به مطالبات: اولین کاری که میکنم مبارزه با فساد در لواسان است

امام جمعه لواسان که از قبل پیگیر مبارزه با فساد و زمین خواری بود، حالا هم ضمن پاسخگویی فوری به بعضی انتقادات ضمن اعلام آمادگی برای هم افزایی با فعالان انقلابی در مبارزه با تخلفات و اشرافیت از عزم جزم خود بر ادامه مبارزه با فساد و ساخت و سازهای غیرمجاز در لواسان گفته است

مبارزه با زمین خواری خلاء قانونی ندارد

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی، گفت:برای مبارزه با زمین خواری خلاء قانونی وجود ندارد و جرایم مربوط به تغییرکاربری و یا سوءاستفاده از بستر رودخانه در کشور به مراتب سنگین‌تر و سخت‌تر از قوانین دیگر کشورهاست.

کارنامه سه قوه در مبارزه با زمین خواری

شنیدن خبر رفع تصرف از 730 میلیون مترمربع از اراضی ملی به ارزش 63 هزار میلیارد ریال توسط دستگاه قضا تا پایان سال 92 و آماری از این دست هر شنونده ای را نگران می کند. به راستی مگر چقدر زمین خواری انجام می شود که تازه این مقدار از آن رفع تصرف شده است؟! وظیفه قوای سه گانه در این مورد چیست؟

زمین‌خواران به حال خود رها شدند

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه بر خلاف اختلاس و معوقات بانکی، زمین خواران جلوی چشم مردم هستند، از تحقق عمده زمین خواری ها در دهه ۷۰ خبر داد و گفت: زمین‌خواران به حال خود رها شدند.

اراضی اختلافی مدنظر رهبری کجاست +نقشه

یک بوستان بزرگِ شاید چند صد هکتاری – نمیدانم چقدر است – که اصلش هم ظاهراً متعلّق به ارتش بوده لکن الان مورد استفاده‌ی ارتش نیست و مورد اختلاف بین ارتش و وزارت اطّلاعات و اینها است. به نظر من اینجا مال مردم است

آقای سرافراز؛ سخنان رهبری را منتشر کنید

خواهشمند است ، حضرتعالی به عنوان رئیس رسانه ملی ، در جهت تنویر افکار عمومی ، آن چه رهبری (دام عزه) در دیدار مذکور مطرح فرمودند به صورت کامل و مبسوط ، منتشر نمایید تا فرمایشاتشان مبنای مطالبه توده ها و سنجه عملکرد مسئولان قرار بگیرد.

پیش نویس طرح مبارزه با «زمین خواری»

هر شخص حقیقی یا حقوقی با اخذ یا پرداخت وجه یا مال و یا تبرعا یا برای امور عام المنفعه یا هر انگیزه دیگر با اعمال نفوذ بر خلاف مقررات قانونی مبادرت به تبدیل اراضی کشاورزی، باغی، جنگلی، مراتع، منابع طبیعی و مانند آنها به اراضی مسکونی یا ویلا یا معد برای سکنی نماید، به حبس تعزیری درجه چهار و جزای نقدی معادل ارزش زمین و انفصال دایم از مناصب حکومتی محکوم می شود.

مردم درباره عملکرد دستگا‌ه‌ها باید قضاوت کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پدیده زمین خواری و اخیراً کوه خواری و ساخت و ساز در ارتفاعات را از دیگر مسائل رنج آور و اسف بار دانستند و تأکید کردند: باید در قانون، اینگونه اقدامات جرم تلقی شوند و افراد سوءاستفاده کننده بی هیچ اغماضی مورد تعقیب قضایی قرار گیرند و اگر در دستگاهها نیز کوتاهی انجام گیرد، باید با عوامل این کوتاهی هم بشدت برخورد شود.

«پرده‌نشین» هاشمی بود یا روحانی؟

سبحانی نیا همچنین با رد شباهت شهیدی به آیت الله هاشمی گفت: «من شباهتی بین نقش شهیدی با شخصیت آقای هاشمی ندیدم و اتفاقا به نظرم این نقش شباهت زیادی به آیت الله یزدی داشت.»

کشف زمین خواری 250 میلیاردی

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان از کشف زمین خواری با ارزش 250 میلیارد ریال در گرگان خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.