زن و ورزشگاه؛ نقشی زنانه در نمایشی مردانه

جریان‌های زن‌گرا، حتی وقتی داعیۂ اعادۂ حقوق زنان را دارند، این حقوق را در بستری مردانه جستجو می‌کنند؛ این یعنی اینکه با قرار گرفتن در مداری مردانه، اولاً حقوق واقعی خود را فراموش می‌کنند، ثانیاً مناسبات و قواعد مردسالارانه را تقویت می‌کنند

پلیس زن در ایران؛ قبل و بعد از انقلاب

رییس دانشکده پلیس زن گفت: در ایران پلیس زن متناسب با نیازی که زنان دارند وجود دارد و ذکر می‌شود که 4 درصد از پلیس ما را زنان تشکیل می‌دهند. این تعداد تا به حال نیاز ما را برآورده کرده، اما ممکن است به دلیل نیازهای دیگر مسئولین به این نتیجه برسند که تعداد را بیشتر یا کمتر کنند.

 

زنان به جایگاه خود واقف باشند

یک کارشناس امور مذهبی با بیان این‌که «نباید از زن خواست که همچون جنس مخالف رفتار کند» گفت: زنان باید به جایگاهی که خداوند برای آن‌ها تعیین کرده واقف باشند.

ازدواج سپید، پیوندی به سیاهی یک عمر

یک روانشناس اجتماعی ازدواج سپید را پیوندی به سیاهی یک عمر معرفی و تصریح کرد: تبعات ازدواج سپید برای بانوان فاجعه‌آمیزتر است.

درس مرحوم کافی به یک بی‌حجاب

نگاه کردم دیدم به خانم ما میگه بقچه!

تنها افراد نالایق زنان بزرگ را کوچک می‌شمارند

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری با اشاره به اینکه بانوان را جز کریمان بزرگ نمی دانند گفت: فقط افراد نالایق هستند که زنان را کوچک می شمارند. روایتی از امام حسن (ع) داریم که نشانه فرد مومن آن است که آنچه از او می بینیم بیش از آن نیست که در چنته دارد به عبارت دیگر فرد مومن آن کس است که دانسته های خود را به رخ دیگران نمی کشد و سپیده خلیلی از جمله این بانوان است.

موانع ارتباط عاطفی همسران

یکی از نتایج مهم ازدواج، ارتباط عمیق و عاطفی بین زوج‌هاست؛ ارتباطی که آرامش روانی به ارمغان می‌آورد و انسان در سایه آن بهتر و راحت‌تر می‌تواند به وظایف دنیوی و اخروی خود رسیدگی کند. با این حال، برخی زوج‌ها از این مهم، فاصله می‌گیرند و کارشان به طلاق کشیده می‌شود؛ آن هم طلاق عاطفی.

در نگاه‌ به زن نباید هر چیزی که به نام دین بر سر زبان‌هاست، ‌قبول‌ کرد

باید با نگاهی نو و دقیق به زندگی سیده ی زنان عالم، خصلتهای برجسته ی ایشان نظیر تقوا، عفت، طهارت، مجاهدت، شوهرداری، فرزندداری، سیاست فهمی و حضور در مهمترین عرصه های حیات یک انسان را به معنای واقعی کلمه، الگو قرار داد.

آملی لاریجانی: اجحافی در حق زنان نشده است

اسلام هیچگاه زن را جنس دوم معرفی نکرده است/ چگونه مدعیان حقوق بشری غرب که اجدادشان تا همین یکی دو قرن پیش از این برده‌دار، دزد دریایی و گاوچران بودند، معیارهای حقوق بشری برای تمام جهان تعیین و آن را بر جهانیان و مسلمانان تحمیل می‌کنند.

رسوایی شاه عربستان در یک تلویزیون عربی

همسر سابق پادشاه عربستان و دو دخترش در یک شبکه تلویزیونی عرب زبان از شرایط حبس خود در قصر عبدالله بن عبدالعزیز سخن گفتند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.