آیا به کسب در آمد بانوان خمس تعلق می گیرد؟

آیت الله جوادی آملی به استفتائی در خصوص کسب درآمد بانوان و تعلق گرفتن خمس به آن پاسخ داد.

کارتن‌خوابی زنان؛سرگردان میان دستگاه‌ها

زنانه شدن کارتن‌خوابی در کشور در حالی رو به گسترش است که دستگاه‌های مختلف پس از پاس‌کاری‌های فراوان، اگر فرصتی پیدا کنند از برنامه‌هایی برای حل آن سخن می‌گویند؛ برنامه‌هایی که جز در مواردی معدود هنوز بر روی کاغذ مانده است.

آمار تکان دهنده زنان و کودکان زندانی بحرین

چهار سازمان سازمان حقوقی بین المللی شمار زندانیان بحرینی را افزون بر 3 هزار نفر برآورد کردند.

روایت گرفتار شدن زنان در دام اعتیاد‎

اینجا «زندان شیشه‌ای زنان است» شاید این تیتر بتواند دردناکی اعتیاد در میان زنان را نشان دهد. مسئله‌ای که نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

تبعات زنانه شدن فقر در جامعه چیست؟

آمارها نشان می‌دهد 12 درصد خانوارهای کشور تحت سرپرستی زنان است اما 80 درصد این زنان فاقد شغل و درآمد لازم بوده و تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند. آنگونه که رئیس کمییته امداد می‌گوید، 60 درصد خانوارهای تحت پوشش این نهاد مربوط به زنان سرپرست خانوار هستند اما «زنانه شدن فقر» به مفهوم جدید در کشور تبدیل شده است.

خروج زنان در ماه رمضان از خانه حرام شد

مفتیان داعشی در فتوایی عجیب، اعلام کردند: در روزهای ماه رمضان زنان از خانه خارج نشوند.

زنان در حزب‌الله چه فعالیت‌هایی می‌کنند

درست است که بانوان عضو حزب‌الله جامعه هدف ما هستند؛ یعنی بانوانی که علاقه‌مندند و به نوعی عضو دفتر بانوان حزب‌الله می‌شوند، در مسائل فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و … مشارکت دارند و آموزش می‌بینند، ولی این به این معنا نیست که سایر زنان عزیز لبنانی امکان حضور در هیئت‌ها و کانون‌های فرهنگی، مذهبی، آموزشی و… بانوان حزب‌الله را نداشته باشند.

آلبوم‌موسیقی«زنان و دفاع‌مقدس»رونمایی شد

در مراسم رونمایی از آلبوم امید معنوی خواننده آلبوم ۸سالهای من اولین و تنها آلبوم ویژه زنان و دفاع مقدس را به مقام معظم رهبری و روح بلند شهدا تقدیم کرد.

صدای ذهن زنان در روایت آن‌ها از دفاع مقدس

پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس، درباره نقش زنان در جنگ تحمیلی و پرداختن به آن در آثار ادبی گفت: خاطرات زنان از جنگ تحمیلی سرشار از احساسات و عواطف درونی آن هاست که مخاطب را همراهی می کند.

«عروس‌های جنگ» منتشر می‌شود

خاطرات نوعروسانی که به مدت یک روز تا شش ماه با رزمنده‌ای ازدواج کرده‌اند و پس از آن همسرانشان به شهادت رسیده‌اند، کتاب شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.