سرانجام طرح بیمه زنان خانه‌دار به کجا رسید؟

طرح بیمه زنان خانه‌دار که قرار بود تا پایان امسال ۲۰۰ هزار نفر را تحت پوشش بیمه‌ای خود قرار دهد، هنوز اجرایی نشده و دلیل عدم اجرای این طرح نیز مشخص نیست!

زنان خانه‌دار چگونه بیمه می‌شوند؟

مدیرکل فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی نحوه تحت پوشش قرار گرفتن بیمه بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی “زنان خانه‌دار” را توضیح داد.

جزئیات بیمه مستمری زنان خانه‌دار

مدیر بیمه‌های اشخاص بیمه نوین با اشاره به جزئیات و مزایای بیمه مستمری زنان خانه‌دار گفت: نحوه پرداخت به انتخاب مشتری است و حداقل پرداختی حق بیمه ۲۵ هزار تومان در ماه و ۷۵هزار تومان به صورت شش ماهه است.

آیا اشتغال زنان با منافع خانواده در تضاد است؟

همه‌ی کارشناسان بر این باورند که اشتغال خانم‌ها در بیرون از منزل باعث می‌شود که مسؤولیت‌های آن‌ها به صورت ناعادلانه افزایش پیدا کند. در واقع مرد و زنی که هر دو بیرون از منزل کار می‌کنند، وقتی به خانه برمی‌گردند، خانم خانه باز هم باید در خانه کار کند و خدمات بدهد، در حالی که مرد در خانه خدمات می‌گیرد. در حقیقت این تقسیم وظایف ناعادلانه است.

درس‌هایی كه حضرت زهرا(س) به ما می‌آموزد

در این جهاد اقتصادی وظایف كسانی كه در متن فعالیت‌های اقتصادی هستند، معلوم است اما كسانی كه اصلاً ماهیت شغل و برنامه زندگی‌شان، اقتصادی نیست، چه كارهایی می‌توانند انجام دهند؟ این‌جاست كه سیره حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها كه به لحاظ مشاغل موجود در ادبیات امروزی، او را یك «زن خانه‌دار» باید به حساب آورد، می‌تواند راه‌گشای ما باشد.

امکان استفاده از انواع مختلف بیمه برای زنان خانه دار

صادق محصولی گفت: برای بیمه های اجتماعی مدل های مختلفی وجود دارد که زنان خانه دار می توانند از مدل 12درصد،14درصد،18درصد ویا 27درصد استفاده کرده و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.