چرا کشورهای لائیک از حجاب می هراسند؟

برخورد محدود کننده کشورهای لائیک با حجاب زن مسلمان نشان می دهد که غرب چیزی فراتر از یک رفتار دینی از حجاب به مشامش می رسد و آن زیر سوال بردن ساختار و حاکمیت نظام لیبرال سرمایه داری در این کشورها است.

شما یک دختر چادری جذاب هستید

«لایک! شما یک خانم چادری جذاب هستید» پسر بچه نوجوان این جمله را زیر عکس فلان خانم چادری در فلان شبکه اجتماعی نوشته و پاسخ گرفته بود:«ممنونم نظر لطف شماست» احتمالا آن خانم چادری فکر کرده برای ترویج فرهنگ حجاب یک گام بزرگ برداشته. اینکه با حجاب توانسته در معرض نگاه و توجه و تحسین و گاهی اوقات ابراز علاقه قرار بگیرد. گمان کرده که ظرفیت‌های کشف نشده چادر را پس از ده‌ها سال کشف کرده. گمان کرده که با شگردی منحصر به فرد هم خدا را به دست آورده هم خرما را.

رسیدگی قضایی به‎شرط کشف‌حجاب

یک قاضی دادگاهی درکانادا به زن مسلمانی که دریک دادگاه مونترآل حاضر شده بود، گفت: وی به پرونده اش رسیدگی نخواهد کرد مگر آنکه او روسری خود را بر دارد.

پادکست: زن مسلمان اینگونه است

در آستانه میلاد پیامبر کربلا حضرت زینب کبری(س) سرویس چندرسانه‌ای تریبون مستضعفین پادکست «زن مسلمان اینگونه است» را منتشر کرد.

تخفیف دانشنامه فاطمه(س) در دهه امامت

همزمان با فرا رسیدن عید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت که به عید غدیر ختم می‌شود، دانشنامه ۶ جلدی فاطمی(س) با بیش از ۳۰ درصد تخفیف عرضه خواهد شد.

مقایسه حقوق مالی زن مسلمان با زن اروپایی

اسلام زن را گرامی داشت و با او رفتار شرافتمندانه‏ و عزتمندی در پیش گرفت. از حقوق و وظایفی که برای مرد مقرر داشته به زن هم ارزانی داشت. حقوقی به او اعطا فرمود که قبل از آن هیچکس از ادیان یا دولت‏ها به او نبخشیده بودند.

فعالیت در حوزه زنان از زبان سردبیر مغرب

گفتگویی که در زیر می‌آید گفتگوی اختصاصی زنان‌پرس با سردبیر روزنامه مغرب ـ امیرموسی کاظمی ـ است که از فعالیت‌های این روزنامه در حوزه زنان و خانواده می‌گوید.

صوت: «چنین گفت فاطمه»؛ سبک زندگی زن مسلمان

سخنرانی‌ای از استاد حسن رحیم‌پور ازغدی در خصوص زن و جایگاه او در دنیای معاصر و لزوم حرکت قدرتمندانه برای معرفی زن مسلمان به جهان و ایجاد سبک زندگی زن مسلمان امروزی …

زینت السادات زینت عظمت زن مسلمان است

محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور با صدور پيامي به همايش «زن نمونه و موفق از ديدگاه اسلام» كه به بهانه تجليل از بانوي نمونه اصفهاني «زينت السادات علويه همايوني» برگزار شده است، قدرداني و ستايش از اين شيرزنان عرصه دانايي و تلاش و عفاف را طنين دعوت الهي و فراخواني جهاني براي درك بصيرتي كه رو به سوي افق ظهورِ آفتاب ولايت مهدوي (عج) دانست.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.